Factom (FCT) nedir? Ve geleceği var mıdır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain teknolojisi birçok farklı amaçla kullanılabilir. Başlıca çekici noktası, daha sonraki bir aşamada değiştirilemeyen belgeleri güvenli bir şekilde depolayabilmektir. Factom, dijital varlıkları korumak ve doğrulamak isteyenlere daha pratik bir çözüm sunuyor.

Factom (FCT) hangi soruna çözüm üretiyor?

factom-nedir

Factom, uygulamaların oluşturulması için pratik bir blok zinciri çözümü olarak tasarlanmıştır. Factom’a dApps oluşturmak isteyen herkesin erişebilmesine rağmen, öncelikle kullanıcı grubu kurumsal sektördür. Temel teknolojisi ile, insanlara veri ve dijital varlıklarla işbirliği ve etkileşim geliştirme araçlarını sunmayı amaçlıyor. Mevcut sistemlerle uyumludur ve çok hızlı bir şekilde konuşlandırılabilir.

Şu an itibariyle, projeyi rakiplerinden ayıran önemli iki ürünü var. Öncelikle, Factom uyum ürünü: Bu çözüm belge yönetim sistemlerini bir blok zincir tabanlı belge platformuna dönüştürür. Kayıp ya da eksik belgeler üzerinde daha fazla endişelenmeye gerek yok ayrıca bu sistemi kullanmak denetim zamanlarını azaltmaya yardımcı olur. Daha önemlisi, çoğu işletmenin öncelikle ilgileneceği çok yönlü maliyetlerin düşürülmesine yardımcı olabilir.

İkincisi, SMARTRAC uygulaması tarafından dLoc: Bu araç dokümantasyon kimlik doğrulama çözümleri alanında bir gelişmedir. DLoc ile,  blok zincirinde fiziksel dokümanları korumak mümkün hale gelir. Facto’nun hem Bitcoin hem de Ethereum’a emniyetli olarak bağlandığını göz önüne alarak, bu çözümün aynı zamanda sağlam ve çok yönlü olduğunu söyleyebiliriz.

Proje, dokümantasyon hatalarını kaldırarak kalite kontrolüne de yoğun bir şekilde odaklanıyor. Ayrıca, ürünler özellikle birleşme ve devralmaların sonuçlandırılması sürecini durum tespit departmanında düzene sokabilir. FCT’nin üstünde dijital kimlik tabanlı bir projenin barındırılması da kesinlikle mümkündür. Bu sistem, üçüncu kişiler tarafından kimliklerin çalınmasını veya kötüye kullanılmasını önler. Bu alanda, daha fazla şirketin bugünlerde blok tabanlı dijital kimliklere odaklandığını gördüğümüz için göz kulak olması gereken ilginç bir alan.

FCT tokene yatırım yapılır mı?

FCT‘nin Factoid olarak bilinen kendi kripto ekosistemine sahip olduğunu öğrenmek şaşırtıcı değil. Bu token platform tarafından sunulan hizmetler için Giriş Kredileri satın almak için kullanılır. Bu Giriş Kredileri, Aracı çözümlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, Projenin protokolünün kendisinden satın alınmış olması dikkat çekicidir. Faktoidler de, diğer kripto para birimlerine karşı da işlem görebilir. Ayrıca sunucunun altyapısını korumak ve Denetim Sunucusu operatörlerini sistemi çalıştırmak için ödüllendirmek için kullanılırlar.


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Factom (FCT) nedir? Ve geleceği var mıdır?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.