Loading...
btc
BTC
-4.59%
Bitcoin
66.346,41 USDT
eth
ETH
-5.72%
Ethereum
3.458,17 USDT
bch
BCH
-6.96%
Bitcoin Cash
436,45 USDT
xrp
XRP
-4.83%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-4.63%
Litecoin
75,98 USDT
bnb
BNB
-4.31%
Binance Coin
598,10 USDT
sol
SOL
-7.61%
Solana
146,94 USDT
avax
AVAX
-4.29%
Avalanche
30,90 USDT
ada
ADA
-5.62%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-3.99%
Poladot
6,25 USDT
doge
DOGE
-6.16%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Everipedia nedir ve Wikipedia’den Farkı Var mı?

everipedia nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Everipedia çevrimiçi bir ansiklopedidir. Wikipedia gibi dünyanın her yerinden gelen yazarlara veya katılımcılara itibar etmektedir.


Everipedia nedir-Amacı ve özellikleri nelerdir?

Wikipedia’dan daha fazla ürün yelpazesine sahiptir. Bu nedenle platformda her alandan geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca katkıda bulunmak isteyenler uygun gördükleri her içeriği sunabilirler

Everipedia çevrimiçi ansiklopedi sektörünün merkezinde olmayı amaçlıyor. Bunu yapabilmesi içinde geniş bir editöryel potansiyele sahip olması gerekir. Bazı içeriklerin Wikipedia ile aynı konsepte olmaması Everipedia’yı önemli ve Wikipedia’ya karşı farklı kılıyor.

Everipedia nedir ve ne gibi farklılığı var denildiğinde aklımıza gelen en çarpıcı bir özellik de Blockchain teknolojisini kullanması. Platform yazarlarına ödemelerde EOS Blockchain altyapısıyla IQ Token’ini kullanıyor.

IQ Tokenleri

Katılımcıların Everipedia’ya katkılarını ödüllendirmesi ilgi çekici bir durum. IQ Token’in maksimum kaynağı 10 milyar ve birçok token EOS sahiplerine 5: 1 oranında dağıtıldı. Tüm IQ Token sahipleri, ansiklopedinin makalelerinden faydalanabiliyor ve düzenlemeleri onaylayabiliyor. Ayrıca yeni kurallar oluşturabiliyor ve ağ karşılığında hizmet satın alabiliyor ve satabiliyorlar.

Tam yol ileri

Çevrimiçi ansiklopedi dünyası rekabete ihtiyaç duyulan bir platform. Wikipedia bu alanda iddialı bir ansiklopedi olmaya devam edecek. Everipedia’nında bu alanda rekabete girişmesi ansiklopedi dünyasında pozitif bir etki oluşturdu. Wikipedia’nın İngilizce versiyonundan çok daha fazla içerik sunmayı amaçlıyorlar.

Önyargı ve sansür olmaksızın kitlelere bilgi vermek her zaman istenen ve demokrasi için önemsenen bir değer olmuştur. Everipedia bu alan için değerli bir katkı. Tüm bunlara ek olarak Blokchain teknolojisinin potansiyelini de gösteriyorlar.

Bu yazımızda Everipedia nedir sorusunu cevaplamaya çalıştık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.