1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Everipedia nedir ve Wikipedia’den Farkı Var mı?

Everipedia nedir ve Wikipedia’den Farkı Var mı?

Everipedia nedir ve Wikipedia’den Farkı Var mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Everipedia çevrimiçi bir ansiklopedidir. Wikipedia gibi dünyanın her yerinden gelen yazarlara veya katılımcılara itibar etmektedir.


Everipedia nedir-Amacı ve özellikleri nelerdir?

Wikipedia’dan daha fazla ürün yelpazesine sahiptir. Bu nedenle platformda her alandan geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca katkıda bulunmak isteyenler uygun gördükleri her içeriği sunabilirler

Everipedia çevrimiçi ansiklopedi sektörünün merkezinde olmayı amaçlıyor. Bunu yapabilmesi içinde geniş bir editöryel potansiyele sahip olması gerekir. Bazı içeriklerin Wikipedia ile aynı konsepte olmaması Everipedia’yı önemli ve Wikipedia’ya karşı farklı kılıyor.

Everipedia nedir ve ne gibi farklılığı var denildiğinde aklımıza gelen en çarpıcı bir özellik de Blockchain teknolojisini kullanması. Platform yazarlarına ödemelerde EOS Blockchain altyapısıyla IQ Token’ini kullanıyor.

IQ Tokenleri

Katılımcıların Everipedia’ya katkılarını ödüllendirmesi ilgi çekici bir durum. IQ Token’in maksimum kaynağı 10 milyar ve birçok token EOS sahiplerine 5: 1 oranında dağıtıldı. Tüm IQ Token sahipleri, ansiklopedinin makalelerinden faydalanabiliyor ve düzenlemeleri onaylayabiliyor. Ayrıca yeni kurallar oluşturabiliyor ve ağ karşılığında hizmet satın alabiliyor ve satabiliyorlar.

Tam yol ileri

Çevrimiçi ansiklopedi dünyası rekabete ihtiyaç duyulan bir platform. Wikipedia bu alanda iddialı bir ansiklopedi olmaya devam edecek. Everipedia’nında bu alanda rekabete girişmesi ansiklopedi dünyasında pozitif bir etki oluşturdu. Wikipedia’nın İngilizce versiyonundan çok daha fazla içerik sunmayı amaçlıyorlar.

Önyargı ve sansür olmaksızın kitlelere bilgi vermek her zaman istenen ve demokrasi için önemsenen bir değer olmuştur. Everipedia bu alan için değerli bir katkı. Tüm bunlara ek olarak Blokchain teknolojisinin potansiyelini de gösteriyorlar.

Bu yazımızda Everipedia nedir sorusunu cevaplamaya çalıştık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.