Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.795,15 USDT
eth
ETH
-0.01%
Ethereum
3.083,82 USDT
bch
BCH
-0.68%
Bitcoin Cash
483,53 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.33%
Litecoin
79,68 USDT
bnb
BNB
-0.36%
Binance Coin
535,71 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
135,98 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
34,51 USDT
ada
ADA
-0.47%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
6,66 USDT
doge
DOGE
-0.45%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

BTCPay nedir? Geleceği Var mı?

BTCPay nedir
BTCPay nedir BTCPay hakkında yorum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTCPay nedir? Bitcoin ödeme işlemcileri çok farklı çeşit veboyutta karşımıza çıkmaktadır. Her durumda kullanıcılar, basit iş ve işlemlerin merkeziyet tarafından yapılmasını beklerler. BTCpay Sunucusu, bu bağlamda BitPay API’sı aracılığıyla kendi kendini barındıran ödeme işlemini sağladığı için enteresan bir çözüm sunar.


BTCPay Nedir ve konsepti

Bitcoin ödeme işlemciler dünyasında rekabet, pozitif bir durum olarak kabul edilebilir fakat daha fazla rekabet ise daha fazla inovasyon ve daha yetkili kullanıcılar demektir. Tam da bu noktada BTCPay, kendi kendini barındıran Bitcoin ödeme işlemcisi özelliği ile fonlar vasıtasıyla alıcıya hakim olmayı amaçlamaktadır. Tüm bunlar,  şirketin tümüyle aktif olmaması adına bir hesap gerektirmeyen BitPay API’sı aracılığıyla kolaylaştırılmıştır.

BTCpay’in Avantajları Nedir?

BTCPay, BitPay’e güvenmenin alternatif bir yolu gibi görünse de, bazı önemli farklılıklar var. BTCPay ve BTCPay sunucusu tamamen açık kaynaklıdır, bu da herkesin Bitcoin ödemelerini anında kabul etmesini kolaylaştırıyor.

Yatırımcılar, doğrudan Bitcoin‘den ödeme aldıkları için kendi kendilerinin bankaları haline gelirler.
Üçüncü kişiyi kapsayan bir tarafı yoktur, bu da gelen paranın volatiliteyi önlemek için fiat para birimine çevrilmemesi anlamına gelir. Bu, daha iyi bir gizlilik ve her zaman bir kişinin parasını tam olarak kontrol edebilmesini sağlayan küçük bir işlemdir. BitPay’ın API’sini kullanarak, bu şirket tarafından sağlanan tüm ek işlevlere BTCPay üzerinden de erişilebilir.

Bu çözümü kullanan herkes, ağı bir bütün olarak merkezden ayıran kendi Bitcoin ağını kurar. Dahası, kolay entegrasyon için WooCommerce’e bağlanabilir. Ödemeler doğrudan cüzdanına yönlendirilir, bu da kontrol ve muhafaza amaçlı bir donanım çözümü haline bile gelebilir. Müşterilerinin gizliliğini korumayı amaçlayan şirketler için BTCPay, başarıya giden yolun kapısını aralıyor. Ayrıca, yerel Yıldırım Ağı desteğine sahiptir ve onlarca başka para birimini kabul etmelerine olanak tanıyan ShapeShift entegrasyonu sunmaktadır.

BTCpay’in geleceği

Ana perspektiften bakıldığında kripto para birimini kullanan herkes BTCPay sunucusunu kullanmayı tercih etmeli. Her ne kadar aracı olmadan Bitcoin ödemelerini kabul etmek için bir sunucu kurma ihtiyacı göz önünde bulundurulsa da, para kolay bir şekilde telafi edilebilir.

Entegrasyon ile rekabet etmek büyük sorun teşkil etmemesine rağmen doğrudan fiat para birimi dönüştürme eksikliği çok sayıda insanı uzaklaştırabiliyor. Bu arada Shopify ve PrestaShop da dahil olmak üzere diğer popüler e-ticaret çözümleri de BTCpay ile devam etmektedir.

BTCPay nedir soruna yanıt vermeye çalıştık.Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.