1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. BTCPay nedir? Geleceği Var mı?

BTCPay nedir? Geleceği Var mı?

BTCPay nedir? Geleceği Var mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BTCPay nedir? Bitcoin ödeme işlemcileri çok farklı çeşit veboyutta karşımıza çıkmaktadır. Her durumda kullanıcılar, basit iş ve işlemlerin merkeziyet tarafından yapılmasını beklerler. BTCpay Sunucusu, bu bağlamda BitPay API’sı aracılığıyla kendi kendini barındıran ödeme işlemini sağladığı için enteresan bir çözüm sunar.


BTCPay Nedir ve konsepti

Bitcoin ödeme işlemciler dünyasında rekabet, pozitif bir durum olarak kabul edilebilir fakat daha fazla rekabet ise daha fazla inovasyon ve daha yetkili kullanıcılar demektir. Tam da bu noktada BTCPay, kendi kendini barındıran Bitcoin ödeme işlemcisi özelliği ile fonlar vasıtasıyla alıcıya hakim olmayı amaçlamaktadır. Tüm bunlar,  şirketin tümüyle aktif olmaması adına bir hesap gerektirmeyen BitPay API’sı aracılığıyla kolaylaştırılmıştır.

BTCpay’in Avantajları Nedir?

BTCPay, BitPay’e güvenmenin alternatif bir yolu gibi görünse de, bazı önemli farklılıklar var. BTCPay ve BTCPay sunucusu tamamen açık kaynaklıdır, bu da herkesin Bitcoin ödemelerini anında kabul etmesini kolaylaştırıyor.

Yatırımcılar, doğrudan Bitcoin‘den ödeme aldıkları için kendi kendilerinin bankaları haline gelirler.
Üçüncü kişiyi kapsayan bir tarafı yoktur, bu da gelen paranın volatiliteyi önlemek için fiat para birimine çevrilmemesi anlamına gelir. Bu, daha iyi bir gizlilik ve her zaman bir kişinin parasını tam olarak kontrol edebilmesini sağlayan küçük bir işlemdir. BitPay’ın API’sini kullanarak, bu şirket tarafından sağlanan tüm ek işlevlere BTCPay üzerinden de erişilebilir.

Bu çözümü kullanan herkes, ağı bir bütün olarak merkezden ayıran kendi Bitcoin ağını kurar. Dahası, kolay entegrasyon için WooCommerce’e bağlanabilir. Ödemeler doğrudan cüzdanına yönlendirilir, bu da kontrol ve muhafaza amaçlı bir donanım çözümü haline bile gelebilir. Müşterilerinin gizliliğini korumayı amaçlayan şirketler için BTCPay, başarıya giden yolun kapısını aralıyor. Ayrıca, yerel Yıldırım Ağı desteğine sahiptir ve onlarca başka para birimini kabul etmelerine olanak tanıyan ShapeShift entegrasyonu sunmaktadır.

BTCpay’in geleceği

Ana perspektiften bakıldığında kripto para birimini kullanan herkes BTCPay sunucusunu kullanmayı tercih etmeli. Her ne kadar aracı olmadan Bitcoin ödemelerini kabul etmek için bir sunucu kurma ihtiyacı göz önünde bulundurulsa da, para kolay bir şekilde telafi edilebilir.

Entegrasyon ile rekabet etmek büyük sorun teşkil etmemesine rağmen doğrudan fiat para birimi dönüştürme eksikliği çok sayıda insanı uzaklaştırabiliyor. Bu arada Shopify ve PrestaShop da dahil olmak üzere diğer popüler e-ticaret çözümleri de BTCpay ile devam etmektedir.

BTCPay nedir soruna yanıt vermeye çalıştık.Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: