Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Ethereum Vakfı’ndan en son birleştirme açıklaması

Ethereum Vakfı’ndan en son birleştirme açıklaması

BİTCOİN
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Birleşmesinin Eylül için onaylandığı bildirildi. Ethereum Vakfı, önümüzdeki ay beklenen Birleşmenin durumu hakkında kesinleşmiş ayrıntıları yayınladı. Ethereum Vakfı, Proof-of-Stake ile yapılacak birleştirme ile ilgili nihai güncellemeleri yayınladı. Birleşme, belirli bir sırada gerçekleştirilmesi gereken iki ayrı yükseltmeden oluşacak: Bellatrix ve Paris. Birkaç kez ertelenen Birleştirmenin, Ethereum’un tarihindeki “en önemli yükseltme” olduğu söyleniyor.

Ethereum Vakfı’ndan en son birleştirme açıklması

Ethereum Vakfı, Proof-of-Stake’e yapılacak yükseltme hakkında yeni bilgiler yayınladı. Beklenen etkinliğin (The Merge) Eylül ayında yapılacağı kesinleşti. Ethereum Vakfı, merakla beklenen “Birleştirme” ile Proof-of-Stake’e giden yol ile ilgili güncellemeler yayınladı ve bu, hazırlıkların şimdiye kadar sorunsuz gittiğini gösteriyor.

ethereum

Ethereum Vakfı’nın blogunda yapılan bir duyuruya göre, geçiş iki aşamalı bir yükseltme gerektirecek. Bellatrix adlı ilk yükseltme, 6 Eylül’de Beklenen Beacon Chain’de 144896 dönemi için planlandı. Bu yükseltme Beacon Chain’de yürütülecek. Bundan sonra, 10 ile 20 Eylül arasında belirli bir Toplam Zorluk eşiği aşıldığında Paris adı verilen ikinci bir yükseltme tetiklenecek. Bu ikinci yükseltme, iki zinciri birleştiren yükseltme olacak. Node operatörleri, yeni ekosisteme başarılı bir şekilde geçiş yapmak için hem fikir birliği katmanını hem de yürütme katmanı istemcilerini güncellemeli.

 ethereum

Birleştirme, ağın Proof-of-Work zincirinin şu anda birlikte çalışan Proof-of-Stake İşaret Zinciri ile “birleşeceği” Ethereum ekosistemine planlı bir yükseltme anlamına geliyor. Birleştirme tamamlandıktan sonra, İşaret Zinciri (konsensüs katmanı olarak da bilinir) ağdaki blokları doğrulayacaktır. Diğer avantajların yanı sıra, yükseltmenin Ethereum’un enerji kullanımını %99’un üzerinde azaltması bekleniyor.

Birleştirme yıllardır yapılıyor ve 2022’de coşku, sık sık ertelenen olay gerçeğe biraz daha yaklaştığından ateşli bir seviyeye ulaştı. Birleşme için son “kıyafet provası” olduğu söylenen Goerli testnet üzerindeki birleştirme, bu ayın başlarında başarıyla gerçekleştirildi. Kripto topluluğunda efsanevi yükseltmenin yakın olduğuna dair bir sinyal gönderildi. Buna karşılık, ETH fiyatı geçen hafta soğumadan önce Ağustos ayı boyunca yükseldi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.