Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum Vakfından 2 milyon dolarlık hamle!

Ethereum Vakfından 2 milyon dolarlık hamle!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum Vakfı protokol güvenliğini sağlamak için 2 milyon dolarlık siber saldırı yarışı başlattı. Ethereum’un bu hamlesindeki temel hedefi 2 milyon dolarlık bir girişimle güvenliği güçlendirmek

Ethereum Vakfı güvenliğini kimler sağlayacak?

Ethereuem siber saldırı alanında bir yarış başlatarak protokol güncellemelerini güvenceye almak istiyor.EPS ( Ethreum Protokol Güvenliği) araştırma ekibi dün yayınladığı bildiride 2 milyon dolar ödüllü bir hack yarışı başlattıklarını duyurdu. Vakıf havuza 500 bin dolar koyduğunu ilan ederek ve kalan 1,5 milyon doların da sağlanması için topluluğa çağrıda bulundu. Ağustos ayının ilk gününe kadar bu paranın toplanması bekleniyor.

Saldırı yarışı sırasında güvenlik araştırmacıları aktif olarak protokol kodlarındaki açık noktaları yakalamaya çalışacaklar. Elbette yarışın belli kuralları dahailinde olacak bu. Etkinlik başlangıcında bir eğitim verilecek ve eğitimin içeriğinde teknik olarak canlı açıklamalar olacak ayrıca Attackathon Akademisi (Saldırı yarışını düzenleyen kurul) katıımcıları potansiyel açıkları belirleyebilmeleri için eğitecek. Ethereum Vakfı yaptığı açıklamada şöyle diyor:

Belirli kuralları takip edecekler yarışma için. Sadece etkili v ekurallara auygun olanlar ödüllendirilecek. bulgular deeğerlendirilecek ve resmi detaylı bir rapor hazılranacak. Raporda ortaya çıkan güvenlik çaıkları ve ilk sıradaki araştırmacılar belirlenecek.

Immunefi aracılığı ile uygulamaya konulan yarışmanın epey dikkat dikkat çekmesi bekleniyor. Immunefi web3 güvenliği konusunda deneyimleri ile tanınan bir yarışma platformu. Yarışma sonuçlandıktan sonra, Immunefi bulguları değerlendirecek ve resmi bir rapor hazırlayacak.

İlgili:  Ethereum fiyat yorumu: ETH Teknik Analiz, Grafik ve Geleceği

EPS ekibi Ethereum kd tabanında oluşan değişiklikleri kapsayan her hard fork da bu şekilde yarışmalar düzenlemeyi planlıyor. Bu girişim Ethereum’un 2025 başlarında planlanan hardforku öncesinde gerçekleştirmeyi planladığı büyük bir güncelleme ile gerçekleşecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.