Ethereum madencilik sektöründe dikkat çeken göstergeler!

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Londra hard forkunun ardından Ethereum madencilerinin gelirlerinin düşmesi bekleniyordu. Belenen oldu mu? Kripto analiz firması Santiment ilginç veriler paylaştı. Detaylar haberimizde.

Ethereum madencilik sektöründe dikkat çeken göstergeler!

Londra hard forku ile Ethereum kullanıcılarından ve dApp’lardan toplanan ücretler, düzenli olarak yakılıyor. Madenciler bu güncelleme ile gelirlerinin azalacağını değerlendirdiği için güncelleme öncesinde  tartışmalar çıkıyordu. Ancak beklenen olmadı ve madenciler hala madencilikten iyi miktarda gelir elde ediyor.

Ethereum’da madencilerin elindeki ETH miktarı 2016 yılından beri düşüyordu. Bu düşüş çoğunlukla kötü piyasa koşullarından ve madencilerin faaliyetlerini sürdürmek için ellerindeki ETH’leri satmasından kaynaklanıyordu. Düşük fiyatlar ile madencilerin ellerindeki varlıkların dolar değeri de düştü.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu rakam 2021 yılında toparlanma eğilimine girdi.  2020’de başlayan boğa koşusunun ardından Ethereum’un fiyatı yavaş yavaş toparlandı. Ve buna ek olarak, madencinin ETH varlıklarının dolar değeri yükselmeye başladı. Mevcut ölçümler, madenciler tarafından tutulan ETH değerinin beş yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Veri analizi firması Sentiment, madencilerin mevcut ETH bakiyelerini gösteren bir rapor yayınladı. Rapora göre, madenci ETH bakiyeleri şu anda 532.75K ETH’de ve toplam bakiye 1,85 milyar dolardan fazla.

 

ETH madenci bakiyeleri bu miktara en son Temmuz 2016’da Ethereum blok zincirinin faaliyet başlamasından kısa bir süre sonra ulaşmıştı. Ek olarak madencilerin Ethereum fiyatlarının daha fazla yükseleceği beklentisi ile ellerindeki Ethereum’u satmadığı değerlendiriliyor.

ETH’nin son zamanlardaki büyümesi, madenci ETH bakiyelerinin değerindeki artışa büyük katkıda bulundu. Bu, madenciler arasında artan tutma hissi ile birleştiğinde, madenci bakiyelerini rekor seviyelere çıkardı. Ancak rekor seviyelere geri dönüş yaşayan sadece madenci bakiyeleri değil.

Eylül ayında piyasadaki krizden etkilenen Ethereum, 2,600 dolara kadar düşmüştü. Hızlı bir şekilde toplanan altcoinlerin lideri 4,000 doların üzerine çıktı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,588 dolardan işlem gören ETH, teknik göstergelere göre yeni bir ralliye hazırlık yapıyor. Piyasa analistlerinin yıl sonu tahminleri, varlığı 5.000 dolarlık bir fiyat işaretine yerleştirdi.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum madencilik sektöründe dikkat çeken göstergeler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.