1. Anasayfa
  2. İncelemeCüzdan
  3. En iyi Ethereum cüzdanları

En iyi Ethereum cüzdanları

En iyi Ethereum cüzdanları
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En büyük 2’inci kripto para olan Ethereum’u destekleyen birçok wallet seçenekleri var. Bu haberde Ethereum wallet seçeneklerini inceliyoruz.


Ethereum Wallet

İkinci büyük kripto para Ethereum, bugün yeni bir rekor kırarak yatırımcılarını memnun etti. Blockchain ağının sahip olduğu potansiyel ve Ether geliştiricilerinin vizyonu sayesinde Ethereum, gelecek vaat ediyor. Dapps ve yeni token projelerine ev sahipliği yapma konusunda Ethereum, yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Bu haberimizde Ethereum yatırımcıları için en iyi Ethereum cüzdanı seçeneklerini oluşturduk. Bu cüzdanları donanım wallet, masaüstü wallet, web wallet, ios wallet ve android wallet başlıkları altında inceleyeceğiz.

Lütfen Bkz: Wallet ne demek? Cüzdan alırken neye dikkat etmeliyim?

1-Donanım Ethereum Wallet

Fiziksel olarak satın alabileceğiniz bu cüzdanlardan iki marka öne çıkıyor Ledger Nano S ve Trezor.

     1.1. Ledger Nano S

Ethereum ve ERC20 tokenları ile uyumlu Ledger Nano S en popüler Ethereum wallet olarak biliniyor. Ledger Naso S, birçok kripto para ile uyumludur.

     1.2.Trezor

Ledger Naso S gibi ERC20 tokenları ile uyumlu ve MyEthereWallet ile uyumlu çalışıyor.

ethereun cüzdan

2- Ethereum Masaüstü Wallet

Laptop veya masaüstü bilgisayarlarınıza indirebileceğiniz cüzdan uygulamalarıdır.

     2.1. Atomic wallet

Bitcoin, Ethereum ve XRP olmak üzere 300 coin ile uyumlu bir masaüstü cüzdanıdır. Kripto para göndermek ve almak mümkün. Bu uygulama sayesinde kredi kartı ile kripto para satın alabilirsiniz.

     2.2. Metamask

Kişisel bilgisayarlar için popüler olan diğer Ethereum cüzdanı, Metamask. Ethereum ve ERC20 tokenlarını depolayabilirsiniz. Bu arda Metamask indirmeye kalktığınızda sahte Metamask programlarının olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Lütfen Bkz: Sazan taktiği ile Bitcoin dolandırıcılığına dikkat

     2.3. Mist Ethereum cüzdanı

Ethereum Vakfı tarafından  geliştirilen bu cüzdan ethereum.org sitesinden indirilebilir.

     2.4. Exodus wallet

Kripto para piyasalarında oldukça popüler olan Exodus’un birçok kullanışlı özelliği vardır. Her koin için hesap açmanıza gerek yok. Birçok coin’i destekliyor.

 3. Trust Wallet

3.1. Ethereum IOS wallet

Bu cüzdan yakın zamanda Binance borsası tarafından satın alındı. Ethereum ve ERC20 tokenlerını destekliyor.

     3.2. BRD

Yakın zamanda kadar sadece Bitcoin’i destekleyen bu cüzdan artık başta Ethereum olmak üzere birçok kripto parayı da destekliyor. Kurulumu hızlı ve kolay. BRD online cüzdanının hem Android hem de IOS formatında uygulamaları mevcut. BRD, son dönemin en popüler cüzdanlarından. İsviçre merkezli bu cüzdanın yaklaşık 170 ülkeden 2,5 milyon kullanıcısı var. BRD kullanıcıları bu cüzdan sayesinde başka kullanıcılara kripto para gönderip ve kripto para alabiliyor.

4.Ethereum Adroid wallet

    4.1. Trust Wallet

Bu wallet’ın hem IOS hem de Adroid sürümü mevcut. Yukarıda belirttiğimiz gibi Binance tarafından satın alındı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.