1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En çok hold edilen altcoinler hangileri?

En çok hold edilen altcoinler hangileri?

En çok hold edilen altcoinler hangileri?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son zamanlarda yapılan bir arştırmaya göre, 2018 acımasız ayı piyasasında kripto topluluğunun en çok sığındığı altcoinlerin başında Ripple, BAT ve Dash kripto paraları ön plana çıkmış durumda.


 

Ripple, BAT ve DASH öne çıkıyor

Uphold tarafından yapılan araştırmya göre, özellikle BAT ve Dash’a olan ilginin 2018 Ocak ile 2019 Ocak tarihleri arasında ciddi şekilde artış gösterdiği sonucu çıkıyor.

Bakınız: Maker- Dash ve Zcash Neden Gündeminizde Olmalı?

Uphold, insanlara, güvenli ve ücretsiz bir şekilde para veya varlık göndermesini ve dönüştürmesini sağlayan bulut tabanlı gerçek zamanlı bir finansal hizmet platformudur.

Bakınız: Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Uphold, 2018 yılının kripto tpiyasası için son derece kötü geçmesine rağmen büyüme yaşamış ve kayıtlı kullanıcı sayısını 1 milyona taşımıştır. Şirket, aynı zamanda bu ayı piyasasında işlem ve cüzdan sayılarının bir önceki yıla nazaran iki katı artış yaşadığını belitiyor.

Uphold tarafından ortaya koyulan verilere göre, ayı piyasası boyunca Ripple, BAT ve Dash kullanımı ve holderı inanılmaz artış var.

Uphold’un blogunda şunlara değiniyor,

“2018 yılı boyunca Dash %281 ve BAT %183 oranında artış kaydetti. Ethereum %70, BTG%54, BTC %41 ve LTC ise %24 oranında holder sayısında büyüme kaydetti.”

Ancak bir önceki senenin verileriyle karşılaştırıldığında işler garipleşiyor. Çünkü bu durumda büyük kripto paraların arasında en büyük holder sayısı kaybı Bitcoin ve Litecoin’de gerçekleşmiş durumda. Bitcoin %60’dan %40’a, Litecoin ise %11’den %4’e düşmüş durumda.

Öte yandan XRP’ye karşı olan ilgi 2018 yılında gittikçe artmış. Bir önceki seneye göre XRP holderı sayısında %39 artış var.

 

Etiketler: