Elon Musk artık kirasını da Bitcoin ile ödeyecek!

Elon Musk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü emlak şirketi Caruso kiralarını Bitcoin ile alacak. Caruso’nun kiracıları arasında Elon Musk’da var. Detaylar haberimizde.

Elon Musk artık kirasını da Bitcoin ile ödeyecek

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ve en çok tercih edilen özel emlak şirketlerinden biri olan Caruso , bugün Gemini ile yaptığı ortaklık aracılığıyla Bitcoin ile kira kabul edecek. Caruso konutlarında ve ticari mülklerinde kiracı olarak bulunanların kiralarını Bitcoin ile ödemeleri için Gemini borsası ile anlaştı.

Caruso’nun Kurucusu ve CEO’su Rick Caruso, “Kripto para yönetimi ve blok zinciri teknolojisindeki en yenilikçi şirketle ortaklık kurduk çünkü yarın için iş yapma şeklimizi yeniden keşfediyorlar” dedi.  Rick Caruso ayrınca Bitcoin ve kripto para birimlerinin kolektif geleceğimizde önemli bir rol oynayacağına inandığını ve Gemini ile çalışmanın deneyimlerine değer kattığını ifade etti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss ise anlaşmayla ilgili olarak, “Hem müşteri deneyimleri hem de kendi iş operasyonları yararına kripto para birimini kucaklayarak emlak sektörünü yeni zirvelere taşımaya devam eden Caruso ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Gemini dijital varlık hazine stratejilerini uygulamalarına yardımcı olmaktan kripto para birimleri yolcuğunda Caruso’ya yardımcı olmaktan heyecan duyduklarını da ifade etti.

Ayrıca Caruso Bitcoin’e yatırım yaptığını da duyurdu. Caruso enflasyona karşı hazine rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatırdı.

Caruso’nun kiracılarından biri de Tesla CEO’su Elon Musk. Tesla Caruso’nun Glendale’ki büyük bir alışveriş merkezinde kiracı olarak bulunuyor. Bu durumda Elon Musk artık kirasını Bitcoin ile ödeyebilir. Caruso Elon Musk’ın kirasını Bitcoin ile ödeyi ödemeyeceği sorularına “Elon ile bunun hakkında konuşmadım. Öncü olarak kirasını Bitcoin olarak ödeyen ilk kişi o olabilir.” Şeklinde cevap verdi.

Elon Musk Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırdığını açıklamış ardından Tesla için bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i eklemişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk artık kirasını da Bitcoin ile ödeyecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.