fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Arzın talebi karşılamadığı o yerleşkeye 300 yeni Bitcoin ATM’si!

Arzın talebi karşılamadığı o yerleşkeye 300 yeni Bitcoin ATM’si!

Arzın talebi karşılamadığı o yerleşkeye 300 yeni Bitcoin ATM’si!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün çığ gibi büyüdüğü bu bugünlerde, talebi karşılayamayan Bitcoin ATM şirketleri, çareyi yeni ATM yapmakta buluyor.

Florida’ya 300 yeni Bitcoin ATM’si!

 

Amerika merkezli Bitcoin ATM şirketi Coinme, çarşamba günü yaptığı açıklamada Florida eyaletine 300’den fazla Coinstar kioskunun kurulduğunu ve Florida halkının hizmetine girdiğini duyurdu.

”Florida’da olduğumuzu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Artık Floridalılar Coinme Şirketine ait Coinstar kiosklarını kullanarak Bitcoin satın alabilir.”

“koinmedya_binance”

Daha önceleri genelde Winn Dixie, Fresco y Mas ve Harveys gibi market zincirlerine konuşlandırılan Bitcoin ATM’leri, Coinme’den gelen bu hamleyle beraber, yerel marketlerde de ulaşılabilir hale getirildi.

Yaklaşık 45 eyalette 6.000’den fazla Bitcoin ATM’si işleten ev Amerika’nın en büyük Bitcoinn ATM operatörlerinden biri olan Coinme’nin CEO’su Neil Bergquist, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

”Kurduğumuz yeni ortaklıklar sayesinde, kripto para satın almaya yönelik sürelikli artan talebi en ulaşılabilir yollarla karşılamaya çalışıyoruz. Büyümeye devam edeceğiz.”

Kripto kral Bitcoin’in yaklaşık 60.000 dolardan satıldığı bugünlerde, ülkemizdeki ve de dünyadaki Bitcoin ATM sayısı oldukça aşağıda kaldı. Bunun ana nedenlerinden birinin yüksek komisyon oranları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kiosklar Bitcoin alım satım işlemlerini kolaylaştırsa da, kestikleri işlem ücretleri hala Bitcoin alım-satımı yapılan borsaların oldukça yukarısında kalıyor. Ancak yine de bir Coinstar anketi, katılımcıların %23’ünün ATM kullanarak Bitcoin satın almayı seçtiğini ortaya koyuyor.

koinmedya_brave
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.