BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Elinizdeki Bitcoini satarken bir kez daha düşünün!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Elinizdeki Bitcoini satarken bir kez daha düşünün!

Elinizdeki Bitcoini satarken bir kez daha düşünün!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elinizdeki Bitcoini satarken bir kez daha düşünün! Sizde BTC’den çıkıp altcoinlere girme düşüncesi içerisindeyseniz, Jason Williams’ın sözlerine kulak vermelisiniz


Elinizdeki Bitcoini satarken iyi düşünün!

 

Son haftalarda Bitcoin yatırımcısı tarafından altcoinlere yoğun bir geçiş yaşandı. Öyle ki market kaiptalizasyonu sabit kalmasına rağmen, Bitcoin pazar hakimiyeti %65 seviyelerinden %62 seviyelerine kadar geriledi.

Yaşanan bu geçişler, Cardano, Dogecoin ve LINK gibi bazı altcoinlerde ciddi artışların gerçekleşmesine neden oldu.

Bitcoini satarken

Her ne kadar, gerçekleşen altcoin boğa hareketleri yatırımcılar tarafından oldukça çekici bulunsa da, önde gelen fon yöneticilerinden biri Bitcoin’den çıkıp altcoinlere geçmenin oldukça tehlikeli bir strateji olduğu görüşünü savunuyor.

Altcoin almak için Bitcoin satmak oldukça tehlikeli!

Morgan Creek Digital ortaklarından Jason Williams, dün paylaştığı tweette, altcoin almak için Bitcoin satmanın oldukça riskli bir girişim olduğunu ileri sürdü.

https://twitter.com/JWilliamsFstmed/status/1281618490496098304?s=20

”İnsanlar altcoin almak için Bitcoin’lerini satıyor. Bence yapılan bu hamleler oldukça riskli. Eminim ki, gerçek tarihsel analizler yapılsaydı, hold yapmanın en iyi strateji olduğu insanlara gösterilirdi.”

Jason Williams’ın düşüncesine göre hold yapmak, altcoinlerin kısa süreli boğalarını yakalamaya çalışmaktan çok daha kolay ve de çok daha risksiz. Jason bu görüşünde haksız da sayılmaz.

Çünkü tarihin tozlu yapraklarını çevirdiğinizde gerek Facebook kripto grupları olsun gerek forum siteleri olsun pek çok yatırımcının, trade yaparak telafisi imkansız zararlara uğradığını ve seçme şansları olsa sadece hold yapmayı tercih ettiklerini görüyoruz.

Bitcoini satarkenKripto para sektöründe trade yaparken bu sektörün, sizi zengin etmek için değil aksine cebinizdeki parayı sizden almak için kurulduğunu unutmayın. Bu yüzden kripto para satın alırken son günlerde %20-%30 kar getirmiş kriptolara yönelmeden önce 2 kez düşünün.

Grafiklerini iyi inceleyin, gerekirse birkaç gün o coini takip edin. Bir kriptodan çıktınız diye aynı gün başka bir kripto para almak zorunda olmadığınızı bazen USD ya da TL kalmanın en iyi opsiyon olabileceğinin farkına varın. Kısacası fırsat kaçıyor diye kendinizi gaza getirmeyin. Kripto para sektörüne fırsatların bitmeyeceği unutmayın.

İlgili haber: Sıradaki sürpriz coin EOS mu?

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: