1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. El Salvador’da süreç hızlandı! Bir aşama daha

El Salvador’da süreç hızlandı! Bir aşama daha

El Salvador’da süreç hızlandı! Bir aşama daha
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador, Bitcoi’i resmi para ilan ettikten sonra dönüşümü hızlandırıyor. Süreçte önemli bir adım daha atılıyor. Detaylar haberimizde.

El Salvador’da süreç hızlandı! Bir aşama daha

Haziran ayının başında Miami’de yapılan Bitcoin konferansında Bitcoin açısından tarihi bir olay gerçekleşmişti. Orta Amerika ülkesi El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yaptığı açıklama ile dünyanın gündemine oturdu.

Dünyada ilk defa bir ülke Bitcoin’i resmi parası yapmaya karar verdi. Tasarı meclise sunuldu ve 62 oyla kabul edildi. O günden bu yana El Salvador’da bu konuda adımlar atılmaya ve başlandı ve dönüşüm süreci hızlı bir şekilde ilerliyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tasarı, Bitcoin’e resmi para statüsü vermenin yanı sıra, birkaç yeniliği de kapsıyor. Örneğin, Bitcoin’de sıfır sermaye kazancı vergisi ve vergi ödemeleri. Ayrıca El Salvador, ülkede 3 BTC yatırımı yapan herkese kalıcı oturma izni veriyor.

El Salvador hükümeti vatandaşların kullanması için bir Bitcoin cüzdanı oluşturduklarını da belirtti. Dün de El Salvador’un Bitcoin dönüşümü kapsamında çok önemli bir adımın daha atıldığına dair söylentiler çıktı.

Orta Amerika Ülkesi, Bitcoin ATM’lerini sipariş etmeye başladı. Ancak haber henüz El Salvador yetkilileri tarafından onaylanmadı.

https://twitter.com/TapasCrypto/status/1406116661778808840

Tweet altına yapılan yorumlarda birçok kullanıcı ATM’lerin hangi para birimini dağıtacağını sordu. ATM’lerin fiatı BTC’ye çevirip çevirmeyeceğini merak ettiklerini belirtti. Bu sorular henüz cevaplanmadı ancak yetkililer daha önce yaptıkları açıklamada vatandaşlara BTC’yi anında ABD dolarına dönüştürmeleri için bir yol vereceklerini söylemişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: