fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. El Salvador’da Bitcoin için geri sayım başladı! Ayrıntılar belli oldu

El Salvador’da Bitcoin için geri sayım başladı! Ayrıntılar belli oldu

El Salvador’da Bitcoin için geri sayım başladı! Ayrıntılar belli oldu
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador, planı çevreleyen eleştirilere ve muhalefete rağmen Bitcoin Yasasını Eylül ayında uygulamaya hazırlanıyor.

El Salvador’da Bitcoin için geri sayım başladı! Ayrıntılar belli oldu

El Salvador’da Bitcoin yasası için geri sayım başladı. Tüm eleştirilere ve yoğun muhalefete rağmen Bitcoin 7 Eylül’den itibaren resmi para birimi olarak kullanılacak. Devlet Başkanı Nayi Bukele, Twitter sayfasından yayınladığı bir dizi twette yasa ile kullanılmaya başlacak uygulama hakkında bilgi verdi.

Açıklamaya göre Chivo cüzdan uygulaması da yasanın yürürlüğe girdiği gün kullanılmaya başlanacak. Başkan Nayib Bukele, Chivo Cüzdan uygulamasının, kullanıcıların Bitcoinlerini otomatik olarak dolara çevirmelerini sağlayacak bir özelliğe sahip olacağını söyledi.

BTC’lerini elinde tutmayı ve daha sonra nakit çekmeyi seçen kişiler, bunu hükümet tarafından kurulacak olan 200 ATM’den herhangi birinde yapabilecekler.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ayrıca, El Salvador genelinde para çekme ve para yatırma işlemleri için 50 şube kurulacak ve ayrıca cüzdan ve ATM’lerin nasıl kullanılacağı konusunda eğitim verilecek. Başkan, nakit çekimlerin günün 24 saati ve komisyon ödemeden yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Nayib Bukele, cüzdan uygulamasını haziran ayında duyurmuştu. Chivo cüzdan uygulamasını indiren her kullanıcı 30 dolar değerinde Bitcoin’e sahip olacak. Bukele, yaptığı açıklamada Bitcoin yasasının avantajlarından da bahsetti.

“Ülkemiz havale komisyonları olarak yılda 400 milyon dolar ödüyor. Sadece bu tasarruf, insanlarımız için (ya da en azından isteyen için) büyük bir fayda sağlayacaktır. Nakit taşımanın gerekmemesi de bir avantajdır. Daha güvenli ve daha pratik.”

Ayrıca, yurtdışındaki El Salvadorlular, cüzdan uygulamasını  ailelerine ve arkadaşlarına para göndermek için kullanabilecekler.

El Salvadorlular uygulamayı 7 Eylül’de, ülkenin Bitcoin Yasası’nın yürürlüğe gireceği gün indirebilecekler. Yalnızca cüzdana kaydolanlar avantajlara erişebilecekler. Başkan, Bitcoin’in benimsenmesinin ülkedeki vatandaşlar için isteğe bağlı olduğunu vurguladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.