Loading...
btc
BTC
0.14%
Bitcoin
63.883,70 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.079,31 USDT
bch
BCH
-0.66%
Bitcoin Cash
483,63 USDT
xrp
XRP
-0.49%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.38%
Litecoin
79,64 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
537,01 USDT
sol
SOL
-0.16%
Solana
136,01 USDT
avax
AVAX
-1.18%
Avalanche
34,35 USDT
ada
ADA
-0.85%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-0.84%
Poladot
6,64 USDT
doge
DOGE
-0.07%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Edward Snowden’e göre Bitcoin’in tek eksiği ne?

Gizli Bitcoin işlemleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2019 Bitcoin konferansında Edward Snowden Bitcoin’in tek eksiği “gizlilik” dedi. Gizliliğin, kullanıcıların politik değişimden sakındıkları tek koruma  ve eksikliğinin Bitcoin için varoluşsal bir tehdit olduğunu belirtti.

Bitcoin’in tek eksiği “Gizlilik”

Siber güvenlik uzmanı, gizliliğin bir özgürlük kaynağı olarak önemine dikkat çekti. Snowden ayrıca bir Bitcoin destekçisi olduğunu ve hatta 2013 yılında gazetecilerle iletişim kurmak için Bitcoin ile ödeme yaptığını belirtti.

Monero Geliştiricileri: Bitcoin BTC’deki gizlilik temel insan hak ve özgürlüğüdür

Reuters: Bitcoin almazsan Monero al

Borsalara yönelik tehditler

ABD hükümetinin NSA verilerini paylaşmak için izlediği deneyimlerden bahseden Snowden, kripto para birimlerinin kontrolünü elinde tutmak isteyen düzenleyicilerin gerçek dışı beklentilerine dikkat çekti.

Banka ve hükümet gelen düzenlemeleri konusunda daha da derine inen Snowden, borsa kullanıcılarının gizliliğini koruma zorunluluğunu da ortaya koydu. Borsalardan birinin bilgi vermesi durumunda, diğerlerinin de takip etmesinden korkuyor.

“Coinbase gibi büyük borsaların şartlarına girerseniz, sadece kendilerini korumak istiyorlar. Sizi ifşa ediyor, hesabınızı kapatıyor ve paranızı tutuyorlar” dedi.

Ayrıca finansal kripto para birimi hizmetlerinin birçoğunun bankalara giderek daha fazla benzemeye başladığını iddia ederek gelişimlerinden hoşnut olmadığını belirtti.

“Sizler banka olmaya çalışan hizmetler geliştirmeye devam ediyorsunuz, bu affedilemez bir şey, ve dünyanın daha fazla bankaya ihtiyacı yok” dedi.

İz bırakma

Snowden ayrıca , 2016’da Bitcoin karşılığında NSA bilgisini açıklayan bir hacker grubu olan Shadow Brokers’tan bahsetti.

Hacker grup, Bitcoin ödenmezse 11 Eylül saldırısının tüm “sırlarını” açıklayacak

Hacking davasının, kripto para birimleri konusunda resmi bir savaşın başlangıç ​​noktası olduğunu belirtti. Kısacası, düzenlemenin aşırı müdahaleci hale gelmediği sürece işe yaramayacağını söyledi.

“Eğer Bitcoin’i izlemek mümkün olsaydı, NSA onları yakalardı” dedi. Satoshi Nakamoto’nun da aynı pozisyonda olduğunu söyledi: sistemde dolaşıp iz bırakmıyordu.

“Sistemin nasıl çalıştığını biliyorsanız, hala gizliliğiniz olabilir” dedi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.