Dikkatinizi çekti mi? Bitcoin ve altın grafiği birebir aynı!

bitcoin gold
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve altın grafiği Mart Krizinden sonra birçok açıdan birbirlerine paralel hareket ediyor. Altın fiyatlarındaki hareketin benzeri Bitcoin’de de yaşanması olası gözüküyor.


Bitcoin ve altın grafiği birebir aynı!

Dünya Sağlı Örgütü Covid-19 virüsü kaynaklı hastalığı küresel pandemi ilan etmesinin ardından altın ve Bitcoin başta olmak üzere birçok finansal varlığın fiyatı tabiri caizse çöküşe geçti. Sonrasında Bitcoin ve altın bu krizden en hızlı kurtulan finansal varlılar arasında yer aldı. Aşağıdaki grafikte 2020 yılı içerisinde altının ons fiyatındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin ve altın grafiği

Bitcoin ve altın grafiğindeki benzerlik Bitcoin yatırımcılarını korkuya sevkediyor. Zira son günlerde altın fiyatındaki değer kaybının benzerinin Bitcoin fiyatlarında da yaşanma ihtimali var.

TraderXO söz konusu benzerliği aşağıdaki grafik ile takipçileriyle paylaştı. İkili arasındaki benzerliği “karbon kopyası” tamlaması ile nitelendirdi.

bitcoin ve altın grafiği Dikkatinizi çekti mi? Bitcoin ve altın grafiği birebir aynı!Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Altın fiyatlarının son günlerde hareket ettiği koridorun alt sınırını test ettiğini görüyoruz. Benzer koridor Bitcoin fiyatları için de beliriyor. Altın gibi Bitcoin’in de koridorun alt seviyesini ziyaret etme olasılığı var.

Yani TradeXO Bitcoin fiyatlarının 8,500 dolar seviyesine kadar düşebileceği ve düzeltme yaşayabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Sonuçta altın ve Bitcoin değer birikim aracı olarak kullanılıyor. İlanihaye insanlar bu varlıkları saklayacak değil. İhtiyaçları oldukça bozduracaklar. Korona salgını nedeni ile gelir kaybına uğrayan yatırımcılar harcamalarını Bitcoin ve altın bozdurarak finanse edeceklerdi. Ara ara bu tür satışların gerçekleşmesi ekonominin doğası gereği.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dikkatinizi çekti mi? Bitcoin ve altın grafiği birebir aynı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.