Loading...
btc
BTC
-1.66%
Bitcoin
63.796,70 USDT
eth
ETH
-0.35%
Ethereum
3.500,56 USDT
bch
BCH
-1.72%
Bitcoin Cash
383,12 USDT
xrp
XRP
-1%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-1.85%
Litecoin
73,31 USDT
bnb
BNB
-0.67%
Binance Coin
583,71 USDT
sol
SOL
-2.11%
Solana
130,74 USDT
avax
AVAX
-0.88%
Avalanche
27,34 USDT
ada
ADA
-1.16%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.27%
Poladot
5,63 USDT
doge
DOGE
-0.91%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-2.21%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev şirketten bir Bitcoin açılımı daha!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yazılım firması MicroStrategy bir bitcoin açılımı daha yaptı. Firma bundan böyle üst düzey yöneticilerinin maaşlarını Bitcoin ile ödeyecek.

MicroStrategy ‘den bir Bitcoin açılımı daha

Ünlü yazılım firması Micostrategy, Bitcoin alımları ile haber oluyordu. Artık Bitcoin’i daha fazla benimsiyor.

CEO Michael Saylor bugün bir tweet atarak Microstrategy yönetim kurulunda yer alan üst düzey yöneticilere Bitcoin ile ödeme yapılacağını duyurdu.

“MicroStrategy Yönetim Kurulu’na artık Bitcoin ile ödeme yapılıyor.” 

Dev yazılım şirketinde yönetim kurulu, hissedar çıkarlarını temsil etmek ve korumak ve kurumsal gözetimi yönetmek üzere seçilen yüksek profilli kişilerden oluşuyor. Şirketin yatırımcı ilişkileri sayfasına göre, MicroStrategy’de Michael Saylor, Stephen Graham, Jarrod M. Patten, Carl J. Rickertsen ve Leslie Rechan’dan oluşan beş kişilik bir yönetim kurulu bulunuyor. Bu kişiler bundan sonra Microstrategy’den alacakları ücretleri Bitcoin olarak alacak.

MicroStrategy, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği bir dosyada, yönetici ücretlerinin Bitcoin ödeneceğini açıkladı. 

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

“İleriye dönük olarak, çalışan olmayan yöneticiler Şirketin Yönetim Kurulu’ndaki hizmetlerinin tüm ücretlerini nakit yerine Bitcoin olarak alacaklar” 

Yazılım firması, kurul hizmeti için bir ödeme biçimi olarak Bitcoin’in benimsenmesinin, bağımsız para politikasına bağlı olmayan sağlam ve halka açık kaynak olması ve desteklenen bir değer deposu olarak hizmet verebilme yeteneği nedeniyle gerçekleştiğini belirtti.

Firmada çalışan olmayan yöneticilere ödenecek ücret miktarında bir değişikliğe gidilmeyecek. Alacakları ücretler nominal olarak ABD doları cinsinden ifade edilecek. Bununla birlikte, ödeme anında, ücretler bir ödeme işlemcisi tarafından USD’den Bitcoin’e dönüştürülecek ve ardından yöneticinin dijital cüzdanına yatırılacak.

Alınan kararla birlikte ilk defa bir şirket yalnızca yönetim kurulu üyelerinin de olsa maaş ödemelerini Bitcoin ile yapacağını duyurmuş oldu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.