1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev bankalardan hayatı kolaylaştıracak ortaklık!

Dev bankalardan hayatı kolaylaştıracak ortaklık!

Dev bankalardan hayatı kolaylaştıracak ortaklık!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev bankalar uluslarası ödemeleri ve transferleri kolaylaştıracak bir adım attı. Detaylar haberimizde.

Dev bankalardan hayatı kolaylaştıracak ortaklık

Blockchain teknolojisi kullanıcıların sınır ötesi para transferlerini kolaylaştırıyor. Kripto paraların benimsenmesinin en önemli nedenlerinden biri de bu kolaylık. Dünyanın en önemli finans kuruluşları bu kolaylığı kullanmak için ortaklık kurmaya karar verdi.

The Straits Times’a göre, DBS Bank , JP Morgan ve Temasek , ödemeler, ticaret ve döviz anlaşması için yeni bir blok zinciri tabanlı platform oluşturmak için ortaklık kurdu.

Habere göre, Partior olarak adlandırılacak şirketin, sınır ötesi ödemeler, ticaret ve para birimi anlaşmalarındaki sürtüşmeleri ve gecikme sürelerini azaltmak amacıyla blockchain teknolojisinden yararlanacağını ve ticari banka parasını dijitalleştireceğini belirtiliyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

 Latince’de ‘dağıtmak ve paylaşmak’ anlamına gelen Partior’un, çeşitli finansal işlem türleri için ödemelerin anlık olarak ödenmesini sağlamak için dijitalleştirilmiş ticari banka parasına dayalı toptan ödeme rayları geliştirmesi bekleniyor.

Anlaşmanın bankaların küresel ödemeleri işlemeye yönelik mevcut standart yöntem yüzünden oluşan zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

Partior, blockchain teknolojisi için en umut verici kullanım durumlarından bazılarını içerecek. Sınır ötesi ödemeler gibi süreçler, dijital çağda bile genellikle yavaş ve hantal olabiliyor. Partior, hizmet sunumlarını diğer piyasalara ve para birimlerine genişletmek amacıyla başlangıçta Singapur merkezli bankalar arasında hem ABD doları hem de Singapur doları cinsinden akışları kolaylaştırmaya odaklanacak. Bankaları, sektöre fayda sağlamak için gerekli ölçeği oluşturmak için platforma katılmaya teşvik edecek.

Partior’un platformu, devam eden merkez bankası dijital para birimleri girişimlerini ve kullanım durumlarını tamamlayacak şekilde tasarlanacak. DBS, JP Morgan ve Temasek’in girişimi, MAS tarafından çoklu para birimi ödemeleri ve ödemeleri içeren blok zinciri teknolojisinin uygulamasını keşfetmek için bir endüstri girişimi olan Project Ubin’in bir parçası olan geçmiş çalışmalara dayanıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.