Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.910,85 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.011,40 USDT
bch
BCH
-1.2%
Bitcoin Cash
473,92 USDT
xrp
XRP
0.34%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.25%
Litecoin
77,16 USDT
bnb
BNB
-1.27%
Binance Coin
546,10 USDT
sol
SOL
-1.53%
Solana
136,33 USDT
avax
AVAX
3.5%
Avalanche
35,08 USDT
ada
ADA
1.31%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
1.46%
Poladot
6,48 USDT
doge
DOGE
-1.81%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.74%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev bankalardan hayatı kolaylaştıracak ortaklık!

dev bankalar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev bankalar uluslarası ödemeleri ve transferleri kolaylaştıracak bir adım attı. Detaylar haberimizde.

Dev bankalardan hayatı kolaylaştıracak ortaklık

Blockchain teknolojisi kullanıcıların sınır ötesi para transferlerini kolaylaştırıyor. Kripto paraların benimsenmesinin en önemli nedenlerinden biri de bu kolaylık. Dünyanın en önemli finans kuruluşları bu kolaylığı kullanmak için ortaklık kurmaya karar verdi.

The Straits Times’a göre, DBS Bank , JP Morgan ve Temasek , ödemeler, ticaret ve döviz anlaşması için yeni bir blok zinciri tabanlı platform oluşturmak için ortaklık kurdu.

Habere göre, Partior olarak adlandırılacak şirketin, sınır ötesi ödemeler, ticaret ve para birimi anlaşmalarındaki sürtüşmeleri ve gecikme sürelerini azaltmak amacıyla blockchain teknolojisinden yararlanacağını ve ticari banka parasını dijitalleştireceğini belirtiliyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

 Latince’de ‘dağıtmak ve paylaşmak’ anlamına gelen Partior’un, çeşitli finansal işlem türleri için ödemelerin anlık olarak ödenmesini sağlamak için dijitalleştirilmiş ticari banka parasına dayalı toptan ödeme rayları geliştirmesi bekleniyor.

Anlaşmanın bankaların küresel ödemeleri işlemeye yönelik mevcut standart yöntem yüzünden oluşan zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

Partior, blockchain teknolojisi için en umut verici kullanım durumlarından bazılarını içerecek. Sınır ötesi ödemeler gibi süreçler, dijital çağda bile genellikle yavaş ve hantal olabiliyor. Partior, hizmet sunumlarını diğer piyasalara ve para birimlerine genişletmek amacıyla başlangıçta Singapur merkezli bankalar arasında hem ABD doları hem de Singapur doları cinsinden akışları kolaylaştırmaya odaklanacak. Bankaları, sektöre fayda sağlamak için gerekli ölçeği oluşturmak için platforma katılmaya teşvik edecek.

Partior’un platformu, devam eden merkez bankası dijital para birimleri girişimlerini ve kullanım durumlarını tamamlayacak şekilde tasarlanacak. DBS, JP Morgan ve Temasek’in girişimi, MAS tarafından çoklu para birimi ödemeleri ve ödemeleri içeren blok zinciri teknolojisinin uygulamasını keşfetmek için bir endüstri girişimi olan Project Ubin’in bir parçası olan geçmiş çalışmalara dayanıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.