fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev bankadan büyük bir Bitcoin adımı!

Dev bankadan büyük bir Bitcoin adımı!

Dev bankadan büyük bir Bitcoin adımı!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev banka özel müşterileri için Bitcoin yatırım fonu sunacak. Detaylar haberimizde.

Dev bankadan büyük bir Bitcoin adımı

Amerika’nın dört büyük bankasından biri olan JPMorgan özel müşterilerini kapsayan bir Bitcoin fonu oluşturmayı planlıyor.

Bitcoin için artan kurumsal talebe JPMorgan’da ayak uydurmaya başlayacak. Amerikan finans devi yatırımcılara Bitcoin’i portföylerine eklemeleri tavsiyesinde bulunmuştu. JPMorgan yatırım tavsiyesinde bulunmakla kalmadı. Coindesk’in haberine göre finans devi yatırımcıları için Bitcoin fonu oluşturacak.

Coindesk’in konuya hakim olan kaynaklardan aldığı bilgilere göre Bitcoin fonunun yaz aylarında müşterilere sunulması bekleniyor. JPMorgan’ın, yüksek net değerli müşterilerinin önde gelen dijital varlıklarla ticaret yapmasına imkan vermek için bir Bitcoin fonu oluşturacağı söylendi. Diğer fonlar gibi, JPMorgan fonu da kurumların ve varlıklı müşterilerin kripto para satın almadan ve güvence altına almak zorunda kalmadan Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayacak. Fon, bankanın çoğunlukla varlıklı bireylere ve aile ofislerine hizmet veren “özel servet” müşterilerine sunulacak.

Amerikan yatırım bankası kısa süre önce   yatırımcılara, portföyün genel riske uyarlanmış getirilerinde herhangi bir verimlilik kazancı elde etmek için kripto para birimlerine tahsislerinin %1’ini eklemelerini tavsiye etmişti. 

koinmedya_paradex

New York Digital Investment Group’un (NYDIG), JPMorgan’ın Bitcoin fonu için saklama hizmetleri sağlaması bekleniyor. Yatırımcılar haberi memnuniyetle karşıladılar. Bitcoin pazartesi günkü açılıştan bu yana piyasa değerinde yaklaşık %10 artış gördü. Öncü kripto para birimi, 49.060 dolardan 54.000 dolara yükseldi.

Bu adım JPMorgan için önemli bir gelişme zira, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon 2017 yılında Bitcoin için “dolandırıcılık” ifadesini kullanmıştı. JPMorgan İcra Kurulu Başkanı Dimon’un Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi ile fikrini değiştirdiği düşünülüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave