1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Danimarka’nın en büyük bankası Bitcoin pozisyonunu açıkladı

Danimarka’nın en büyük bankası Bitcoin pozisyonunu açıkladı

Danimarka’nın en büyük bankası Bitcoin pozisyonunu açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cuma günü Kopenhag merkezli Danske Bank’tan kripto para açıklaması geldi.

Danimarka’nın en büyük bankası Bitcoin pozisyonunu açıkladı

Danimarka’nın en büyük bankası konumunda bulunan Kopenhag merkezli Danske Bank, Cuma günü, kripto paralara yönelik bir açıklama yayınladı. Banka açıklamasına, blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin mevcudiyetini ve değerini kabul ederek başladı.

Kripto para birimleri, finansal hizmetlerde önemli bir dijital yeniliği temsil ediyor. Kripto para birimleri için önemli bir küresel pazar olduğunu ve birçok müşterinin kripto para birimlerine ilgi duyduğunu kabul ediyoruz. Aynı zamanda, kripto para birimlerinin üzerine inşa edildiği blockchain teknolojisinde de büyük potansiyeller görüyoruz.

 

Danske Bank’ın ticaret platformlarında kripto para birimleri veya bunlara dayalı finansal araçlarla ticaret yapmanın şu anda neden mümkün olmadığı dile getirilen açıklamada, kripto paralara yatırım yapılmasının tavsiye edilmediği de ifade edildi. Açıklamada şunlara yer verildi:

 

  • “Kripto para ticareti her zaman yeterince şeffaf olmuyor, bu da bir finans kurumu olarak finansal suç ve kara para aklama ile mücadele yükümlülüklerimizi yerine getirmemizi zorlaştırabilir.”
  • “Kripto para birimleri ticareti, finansal düzenleyiciler tarafından yalnızca kısmen düzenlendiği için tüketiciler, düzenlenmiş finansal ürünlerle ilişkili tüketici korumasına tam sahip değildir.”
  • “Kripto para birimlerinin fiyatlandırması belirsiz ve oldukça dalgalı; ayrıca yatırımcıların piyasanın nasıl geliştiği ve fiyatın nasıl yönlendirildiği konusunda sınırlı bilgileri var.”
  • “Belirli kripto para birimleriyle yapılan işlemler, aşırı derecede enerji yoğun olan çok büyük miktarlarda bilgi işlem gücü gerektiriyor ve bu, Danske Bank’ın sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etme hedefiyle uyumlu değil.”

 

danimarka Danimarka'nın en büyük bankası Bitcoin pozisyonunu açıkladı

 

Danske Bank’tan yapılan açıklamanın son bölümünde ise kripto alanı ile köprülerin tam olarak atılmadığı anlatılıyor. Açıklamada:

Bununla birlikte, kripto para piyasası olgunlaştıkça ve daha fazla düzenlenmiş hale geldiğinde [Danske Bank] kripto konusundaki duruşunu gözden geçirecek.

 

Anlaşılan o ki, banka müşterilerinden gelen taleplere binaen böyle bir açıklamayı gerekli gördü. Belki de çok daha yoğun talep aldığında “kripto yatırımını yeniden gözden geçirme” şerhini devreye sokabilir.

 

 Canlı BTC fiyatı: $ 22,954.15

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.