okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.29%
Bitcoin
68.596,34 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.866,73 USDT
bch
BCH
0.42%
Bitcoin Cash
472,39 USDT
xrp
XRP
0.34%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.72%
Litecoin
84,04 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
602,97 USDT
sol
SOL
2.24%
Solana
172,47 USDT
avax
AVAX
0.68%
Avalanche
37,27 USDT
ada
ADA
1.2%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.23%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
2.67%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
8.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Covesting, karlı performans stratejisi için yeni kâr al özelliğini duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Covesting kopya alım satım modülü, takipçilere karlarını güvence altına alan ve sermaye yönetimi konusunda yardımcı olan yeni bir özelliği ilk kez sunan bir güncellemeyi yayına aldığını duyurdu. Bu özellik, Covesting kopya alım satım modülünün bulunduğu PrimeXBT alım satım platformunun en ilgi çekici özelliklerinden birini andırıyor.


Yeni “Kâr Al” özelliği, başarılı strateji takiplerinden elde edilen gerçekleşmemiş yatırım getirilerinin güvence altına alınmasını sağlıyor. Son özellik, Covesting ekosistemine daha fazla esneklik sağlayarak kullanıcılar için genel kârlılığı artırıyor. İşte nasıl yapılacağı ve ayrıca dikkat edilmesi gereken bazı önemli ayrıntılar.

Covesting Copy-trade özelliği her seviyeye uygun olarak şekillendirildi

Covesting, karlı performans stratejisi için yeni kâr al özelliğini duyurdu

Covesting kopya alım satım modülü, takipçiler ve strateji yöneticilerini bir eşler arası alım satım topluluğu aracılığıyla birbirine bağlamak için tasarlanmıştır ve tüm beceri seviyelerindeki yatırımcılara bir çok avantaj sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Teknik analiz veya risk yönetimine aşina olmayan pazara yeni başlayanlar, erken kayıplar yaşamadan takipçi olabilir. Yetenekli tüccarlar, takipçilerin sermayeyi kaybetmemeleri için strateji yöneticileri olabilirler. Takipçiler, strateji yöneticisinin yaptığı başarılı işlemleri kopyalayarak para kazanır ve strateji yöneticisi, takipçi öz sermayesinden bir kesinti alır.

Yeni tüccarlar genellikle korku ve açgözlülük gibi duygulara kolayca kapılırlar. Bu, Covesting’deki en iyi stratejilerin takipçileri için bile geçerlidir. Takipçi, tamamen şeffaf liderlik tablosu sisteminden çeşitli risk ve başarı ölçütlerini kullanabilse de, her zaman bir strateji yöneticisinin bir kayıp yaşama veya potansiyel olarak nadir görülen bir kaybetme serisine devam etme riski vardır.

Covesting modülü ile kar alma özelliğiü

İstenmeyen düşüşlerden kaçınmak için Covesting, takipler için bir “Kaybı Durdur” özelliği ekledi. Covesting ekibi, kopya alım satım modülünde ve topluluğa en iyi şekilde hizmet eden alım satım koşullarında düzenli olarak değişiklikler yapmaya devam ediyor. Örneğin, geçmişte ayrıca bir stratejinin çok fazla risk almasını önlemek için “İlk Takipçi Öz Sermayesi”ne limitler eklemişler ve özellikle risk ve marj dağılımına odaklanan beş yıldızlı bir derecelendirme sistemi geliştirmişlerdi.

Şimdi, esasen “Zarar Durdur”‘un tam tersi olan ve belirli bir fiyata ulaşıldığında kârlı bir pozisyonu kapatan yepyeni bir özellik olarak “Kâr Al” emrini yayına aldılar. Bu durum platformun kullanıcılarını öncelik olarak gördüğünün açık bir göstergesidir.

“Kâr Al” emirleri, karları güvence altına alarak normal PrimeXBT marj ticareti ortamında yaptıklarına benzer şekilde çalışır. Orada, gelişmiş ticaret aracı, bir hedefe ulaşıldığında kârlı bir pozisyonu “uzun veya kısa” kapatır. Bunun yerine Covesting’deki “Kâr Al” özelliği, bir takipçinin takip ettiği bir stratejiden, bu stratejiyi takip etmeyi bırakmadan ve potansiyel olarak takipçi olarak yerini kaybetmeden kâr elde etmesine olanak tanır.

Covesting, karlı performans stratejisi için yeni kâr al özelliğini duyurdu

Normal koşullarda, bir takipçi başlangıçtaki takipçi öz sermayesi kapasitesinde bir stratejiyi izlemeyi bıraktığında, başka bir takipçinin girmesi için yeterli özkaynak açar. Strateji nihai kapasiteye kadar doldurulursa, tekrar izlemeye başlamanın bir yolu yoktur. Bu, takipçilerin, istediklerinden daha uzun süre stratejilere bağlı kalmalarına veya piyasa döndüğünde masada kâr bırakmalarına neden olmakta.

Karları düzenli olarak güvence altına almak, takipçilerin sermayelerini büyütmelerini ve piyasalar veya strateji yöneticisinin kendileri nedeniyle daha az riske maruz kalmalarını sağlayacaktır.

Kar Emirleri Alın Güvenli Kar ve Strateji Takibi Yuvası

Covesting modül yazılımı, takipçi ve strateji yöneticisi olmak üzere her iki taraf için de tüm işi yerine getirir. Takip eden bir strateji +%5 veya daha yüksek kar elde ettiğinde, “Kar Al” özelliği aktif hale gelir. Bir takipçi, takibi tamamen durdurmadan bu karları rezerve edebilir ve hatta bu strateji yöneticisine de fayda sağlar.

Çalışma şekli, Covesting modülünün bu pozisyonları hemen kapatmasını, hesap cüzdanına kâr kaydetmesini ve ardından anında yeni bir başlangıçla yeni bir takipçiyi yeniden açmasını içerir. Tüm bu süre boyunca, sistem strateji ile takipçinin yerini ayırır, bu nedenle artık en iyinin en iyisine sahip bir yeri kaybetme riski ortadan kalkar. Ayrıca, işler ters gitmeye başladığında geri dönüşlerle kayıp riski daha azdır.

“Kâr Al” emirleri aynı zamanda strateji yöneticisine de fayda sağlar, çünkü takipçi kâr ettiğinde, strateji yöneticisi komisyon kazanır. Bu, strateji yöneticisinin daha hızlı sermaye oluşturmasına ve daha yüksek bir ilk takipçi öz sermayesi seviyesine ulaşmasına olanak tanır.

Özelliğin tek dezavantajı, takip eden pozisyonları tekrar girmenin takipçi için başka bir %1 giriş ücreti ile sonuçlanmasıdır, ancak doğru stratejiye bağlı kalmak bu giriş ücretine değer.

Bu özellik, PrimeXBT’deki Covesting modülünde zaten etkin durumda. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek için, PrimeXBT yardım merkezinde konuyla ilgili bir kılavuz yayınladı.


 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.