1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Coinbase ve Apple’dan ortak kripto açılımı!

Coinbase ve Apple’dan ortak kripto açılımı!

Coinbase ve Apple’dan ortak kripto açılımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Apple ile işbirliğine gitti. Detaylar haberimizde.

Coinbase ve Apple’dan ortak kripto açılımı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, bugün yaptığı açıklama ile Apple Pay ve Google Pay aracılığı ile ödeme almaya başladığını duyurdu.

Coinbase bugün, Coinbase kartının artık Apple Pay ve Google Pay ile çalıştığını ve iPhone 12 gibi cihazlarda Apple Pay’e kripto para birimi ödemeleri getirdiğini duyurdu.

Coinbase, Apple Pay desteğini kendi platformuna ekleyen kripto borsalarından biri oldu. Aralık ayında Lumi, müşterilerinin Apple Pay aracılığıyla kripto para birimi satın alması için Apple Pay ile anlaşmıştı. Bu yıl şubat ayında ise BitPay, platformunda kripto para birimi işlemleri için Apple Pay desteğini eklemişti.

Coinbase’nin anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Artık ABD’de Coinbase kartınızı Apple Pay ve Google Pay ile kullanarak evde ve hareket halindeyken kripto harcamayı daha da kolaylaştırabilirsiniz. Apple Pay kullanıcısıysanız, kartınızı Apple Cüzdan uygulamasından veya Coinbase uygulamasından ekleyebilirsiniz.”

Geçen hafta, Apple alternatif ödemeler için yeni bir işletme yöneticisi işe alacağını duyurmuştu. Apple iş başvuru kriterlerinin arasında kripto para birimi deneyiminin tercih edilen bir gereklilik olarak listelendiği ortaya çıkmıştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu ila sonrası kripto para yatırımcıları Apple’ın kripto paralarla ilgili bir açılım yapacağı beklentisine girdi.

Dünyada en fazla tercih edilen ödeme platformlarından bir olan Apple Pay kripto para borsaları ile iş birliği kurarak kripto paraların kullanımını kolaylaştırıyor.

Gittikçe daha fazla kişi tarafından benimsenen kripto paralar bu anlaşmalar ile artık ödeme sisteminin vazgeçilmez parçası olma yolunda ilerliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.