BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase Nasdaq’taki ilk gününde güçlü talep gördü!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Coinbase Nasdaq’taki ilk gününde güçlü talep gördü!

Coinbase Nasdaq’taki ilk gününde güçlü talep gördü!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Coinbase Nasdaq’da işlem görmeye başladı. Coinbase arzın ilk gününde güçlü talep gördü. Detaylar haberimizde.

Coinbase Nasdaq’daki ilk gününde güçlü talep gördü

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Coinbase halka arz oldu ve Nasdaq’da işlem görmeye başladı. COIN hissesi, 250 dolarlık referans fiyatından %31 artarak 328 dolardan fiyatlandırıldı. Coinbase’nin ilk günkü değeri ise 85 milyar dolar oldu. Analistler, hisse senedinin yükselebileceğini ancak biraz dalgalanma yaşayabileceğini düşünüyor.

Coinbase nihayet Nasdaq’ta listelemesinin gerçekleştiğini gördü ve hisse senedi piyasadaki ilk günü sert geçti. Coin hissesi için önceki gün 250 dolarlık referans fiyat belirlendi. Ancak COIN işleme başladığında 328 dolardan fiyatlandırıldı.

Bkz: Coinbase, Coinbase haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu süre içerisinde Bitcoin fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Yatırımcıların halka açılan ilk Bitcoin ticaret şirketine akın etmesiyle birlikte gün içerisinde 429 dolara kadar yükseldi. Yatırımcıların ilgisi ile Coinbase’nin piyasa değeri 100 milyar doların üzerine çıktı.

Hisseler gün içerisinde başlangıç fiyatı olan 328 doların altına düşerek 310 dolardan işlem gördü. Coinbase hisseleri an itibari ile Nasdaq’ta 334 dolardan işlem görüyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong CNBC’de Squawk Box’a konuştu. Armstrong Coinbase’in 2020’deki gelirinin %96’sının işlem ücretlerinden elde edildiğine değindi. Ayrıca artan rekabet göz önüne alındığında, marj sıkıştırmasının bir sorun olup olmayacağını konusuna da açıklık getirdi.

Armstrong, Coinbase’in daha öngörülebilir gelir kanalları oluşturmak için çeşitli ürün ve hizmetlerden para kazanmaya başladığını söyledi ve kripto pazarının gelişim hızı ile kısa ve orta vadede potansiyel marj sıkıştırmasının ortadan kalkacağını vurguladı.

“Henüz herhangi bir marj sıkıştırması görmedik ve aslında kısa ve orta vadede görmeyi beklemiyorum. Daha uzun vadede tüm varlık sınıflarında olduğu gibi ücret sıkıştırması olabileceğini düşünüyorum.”

Analistler ise Coinbase hisselerinin Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmadan etkileneceğini ancak hissenin geleceği hakkında iyimser olduklarını belirtiyorlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.