1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. CNBC soruyor, uzmanlar yanıtlıyor: 50 yıl sonra Bitcoin’i nasıl görüyorsunuz?

CNBC soruyor, uzmanlar yanıtlıyor: 50 yıl sonra Bitcoin’i nasıl görüyorsunuz?

CNBC soruyor, uzmanlar yanıtlıyor: 50 yıl sonra Bitcoin’i nasıl görüyorsunuz?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

50 yıl sonra Bitcoin’i nasıl görüyorsunuz? Bu soru CNBC tarafından uzmanlara soruldu ve ilginç cevaplar geldi.


50 yıl sonra Bitcoin’i nasıl görüyorsunuz?

50 yıl oldukça uzun bir süre. İçinde bulunduğumuz asırda belki 10-20 yıllık değişim Orta Çağ dünyasında asırlara denk gelen teknolojik ve bilimsel değişimlere neden oluyor. Bazı bilimsel çalışmalara göre küresel bilgi hazinesi artık her 5 yılda bir iki katına çıkıyor. Bu kadar hızlı değişimde internetin katkısı yadsınamaz.

Gelelim CNBC tarafından yöneltilen sorulara verilen cevaplara!

  • Ivory Johnson, Delancey Wealth Management’ın kurucusu

Kripto paralar ve Bitcoin geleneksel finansal sistemini bozacak. Çünkü kripto paraların ardındaki teknoloji olan blockchain sayesinde saniyelik ve çok ucuza fon transferinde bulunabiliyorsunuz. 50 yıl sonra Bitcoin rezerv birikim aracı haline gelebilir.

  • Frederick Kaufman, Yazar

Paralar özünde bir şifreleme biçimidir. Bu nedenle 2071’de ve öncesinde dolar ile Bitcoin’in birbirine daha da benzediğini göreceğiz. Dolar ve Bitcoin; altın ve gümüşten oldukça ayrışacaktır. Kısaca Bitcoin ve kripto paralar dolar gibi küresel değişim aracı haline gelecek.

  • Dan Egan, Betterment’ta üst düzey yönetici.

Öyle görülüyor ki Bitcoin ve kripto paraları ortadan kaldırmanın pek de bir yolu yok gibi. Devletlerin Bitcoin ve kripto paralara yönelik alacakları politik tavır, sanal paraların konumunu etkileyecektir. Devletler yasaklayıcı bir tutum sergilerse karşımıza büyük bir karaborsa çıkacaktır.

Lütfen Bkz: Bu göstergelere göre Ethereum temmuz ayında şeytanın bacağını kıracak gibi!

  • Dragan Boscovic, Arizona Eyalet Üniversitesi, Blockchain Araştırmalar Laboratuvarı Başkanı

Merkez Bankaları şu sıralar kripto paraları regüle etmenin derdindeler. Çünkü onlar da biliyorlar ki kripto paralar, dijital ekonominin asli unsurudur. 50 yıl değil 10 yıl içerisinde kripto paralar ana akım haline gelecektir.

  • Barbara Roper, Amerika Tüketici Federasyonu Yatırımcı Koruma Yöneticisi

“Affedersiniz. Bir süre önce bu konu için oldukça yaşlı olduğuma karar verdim.”

Kaynak