“Çin’in dolara karşı yeni silahı Bitcoin”

Çİn
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

PayPal kurucu ortağı Peter Thiel, Çin’in Bitcoin’i doların rezerv para özelliğini ortadan kaldırmak için kullandığını ifade ediyor. Detaylar haberimizde.

Çin’in dolara karşı yeni silahı Bitcoin

PayPal’ın kurucu ortağı ve risk sermayedarı Peter Thiel, Çin merkezi hükümetinin ABD’nin dış ve para politikasını baltalamanın bir yolu olarak Bitcoin’i destekleyebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Nixon Vakfı üyeleri için düzenlenen sanal etkinlikte konuşan Thiel, Çin’in ABD dolarının rezerv para olmasını istemediğini geçmişte Euro’yu buna karşı kullandığını ancak başarılı olamadığını şimdi ise bunu Bitcoin ile deneyebileceğini ifade etti.

“Kripto ve Bitcoin yanlısı maksimalist biri olsamda, bu noktada Bitcoin’in ABD dolarını tehdit edip etmediğini, ABD’ye karşı kısmen bir Çin mali silahı olarak değerlendirilmesi gerekip gerekmediğini merak ediyorum.”

Thiel, doların küresel konumunu zayıflatmak amacıyla son yıllarda Çin’in petrol ticaretini Euro cinsinden yapma çabalarını ima ederek, Euro’nun, dolara karşı bir Çin silahının bir parçası olarak düşünebileceğini, bunun başarılı olmadığını ancak Çin’in Euro’yu rezerv para birimi olarak görmek istediğini ifade etti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Thiel, Çin’in gerçekten de Renminbi’nin küresel rezerv para birimi olmasını istemediğini, hükümetin almak istemediği diğer önlemlerin yanı sıra sermaye hesaplarını açmak zorunda kalacağını belirtti.

Thiel, Bitcoin’i desteklemenin Çin’e doların uluslararası duruşunu zayıflatmak için bir yol sunduğu sonucuna vardığını belirtiyor. Çin’in doları zayıflatmak için bir şeyler yapmak istediğini ABD hükümetinin kripto varlıklar ve Bitcoin üzerine bu perspektiften de bakması ve bu konuda daha fazla düşünmesi gerektiğini belirtti.

Theil temel endişesinin Bitcoin’in rezerv para olma olasılığının Çin’in daha önce denediği Euro’ya karşı daha olası olması olduğunu söyledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Çin’in dolara karşı yeni silahı Bitcoin”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.