Çin kriptodan kaçarken dev finans kuruluşu kriptoya kucak açtı!

dev finans kuruluşu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street’in dev finans kuruluşu kripto hizmeti başlatıyor. Son dönemlerde ABD’deki kripto açılımları dikkat çekiyor. Detaylar haberimizde.

Çin kriptodan kaçarken dev finans kuruluşu kriptoya kucak aç

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından bir olan Wall Street’in dev oyuncusu Citigroup kripto hizmeti sunmaya başlıyor.

Citigroup, Digital Assets Group adında bir birim kurdu.  Kripto ve blok zinciri tabanlı iş birimini kuran finans kuruluşu, kripto para birimi endüstrisine giren büyük finans kuruluşları arasında yerini aldı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Geçtiğimiz ay, Citigroup yöneticisi Itay Tuchman, firmanın pazara girme konusunda çalışmalar yaptığını söylemişti. Ancak, firmanın müşterilerine kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunup sunmayacağına henüz karar verilmemişti. Wall Street devi, Digital Assets Group’un servet yönetimi bölümü Citi Global Wealth Investments’ın bir parçası olacağını duyurdu.

“Kripto para birimleri, tokenizasyon ve blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenen diğer gelişmeler hakkında gördüğümüz heyecan verici yeni gelişmeler göz önüne alındığında, Dijital Varlıklar Grubunun oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Birime, Kriete ve Greg Girasole önderlik edecek. Birimin amacı ise sağlam ve ölçeklenebilir bir değer önerisi geliştirmek şeklinde belirlendi.

“Alex ve Greg, CGWI’nin dijital varlık alanının tüm yönleriyle ilgilenen müşterilerimiz için pazar lideri bir ortak olma çabalarını ilerletmekten sorumlu olacak.”


Bilindiğ üzere daha önce de Goldman Sachs ve Morgan Stanley varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başlamıştı. Citigroup, dev rakiplerinin ardından kripto sektörüne adım atmış oldu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Çin kriptodan kaçarken dev finans kuruluşu kriptoya kucak açtı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.