1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çin kriptodan kaçarken dev finans kuruluşu kriptoya kucak açtı!

Çin kriptodan kaçarken dev finans kuruluşu kriptoya kucak açtı!

Çin kriptodan kaçarken dev finans kuruluşu kriptoya kucak açtı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Wall Street’in dev finans kuruluşu kripto hizmeti başlatıyor. Son dönemlerde ABD’deki kripto açılımları dikkat çekiyor. Detaylar haberimizde.

Çin kriptodan kaçarken dev finans kuruluşu kriptoya kucak aç

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından bir olan Wall Street’in dev oyuncusu Citigroup kripto hizmeti sunmaya başlıyor.

Citigroup, Digital Assets Group adında bir birim kurdu.  Kripto ve blok zinciri tabanlı iş birimini kuran finans kuruluşu, kripto para birimi endüstrisine giren büyük finans kuruluşları arasında yerini aldı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Geçtiğimiz ay, Citigroup yöneticisi Itay Tuchman, firmanın pazara girme konusunda çalışmalar yaptığını söylemişti. Ancak, firmanın müşterilerine kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunup sunmayacağına henüz karar verilmemişti. Wall Street devi, Digital Assets Group’un servet yönetimi bölümü Citi Global Wealth Investments’ın bir parçası olacağını duyurdu.

“Kripto para birimleri, tokenizasyon ve blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenen diğer gelişmeler hakkında gördüğümüz heyecan verici yeni gelişmeler göz önüne alındığında, Dijital Varlıklar Grubunun oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Birime, Kriete ve Greg Girasole önderlik edecek. Birimin amacı ise sağlam ve ölçeklenebilir bir değer önerisi geliştirmek şeklinde belirlendi.

“Alex ve Greg, CGWI’nin dijital varlık alanının tüm yönleriyle ilgilenen müşterilerimiz için pazar lideri bir ortak olma çabalarını ilerletmekten sorumlu olacak.”

Bilindiğ üzere daha önce de Goldman Sachs ve Morgan Stanley varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başlamıştı. Citigroup, dev rakiplerinin ardından kripto sektörüne adım atmış oldu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.