1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Çekilin! futbolun yaşayan efsanesi kriptoya giriyor

Çekilin! futbolun yaşayan efsanesi kriptoya giriyor

Çekilin! futbolun yaşayan efsanesi kriptoya giriyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen Arjantinli süper star kripto dünyasının popüler oyuncusu ile kripto ekosistemine giriş yapıyor. Detaylar haberimizde.

Çekilin! futbolun yaşayan efsanesi kriptoya giriyor

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında ilk sıralarda gösterilen Barcelona ve Arjantin milli takımı kaptanı Lionel Messi kripto ekosisteminin en popüler oyuncularından biri olan Non Fungible Tokenlar ile kripto ile tanışıyor.

Lionel Messi, kariyerini onurlandıran yeni bir koleksiyonla NFT oyununa giriyor. “The Messiverse” olarak bilinen proje, blockchain platformu Ethernity ile ortaklık yoluyla, hayranlarına en sevdikleri oyuncuya dijital olarak yatırım yapmalarını sağlayacak.

FC Barca ile beş yıllık bir sözleşme imzalayan Messi, The Messiverse NFT koleksiyonunu oluşturmak için Avustralyalı dijital sanatçı Bosslogic ile iş birliği yaptı. Bosslogic daha önce Marvel’s Avengers franchise’ında çalışmıştı. NFT koleksiyonu 20 Ağustos’tan itibaren Ethernity’nin Web sitesinde satılmaya başlanacak.

Bosslogic, koleksiyonun oyuncunun kariyerini, başarılı anlarını, takım sevgisini ve gelecekte yaşayabileceği başarıları konu alacağını belirtti.

Bkz: Ünlü CEO’dan heyecanlandıran Bitcoin tahmini!

Bosslogic tarafından tasarlanan ve hayranların ve koleksiyonerlerin satın alabileceği üç benzersiz NFT içeriyor. İlk NFT “Gelecekten Gelen Adam” olarak adlandırılıyor ve Messi’yi metal omuz pedleri ve mavi neon ışıkları olan bir Iron Man-Esque biyonik kıyafeti içinde sunuyor.

İkinci NFT, “Worth the Weight”, Messi’nin Titan Atlas rolünü üstlenmesini sağlıyor. Yunan mitolojisinde Atlas’ın görevi tüm gezegenin ağırlığını sırtında taşımaktı. Bu parça, Messi’nin çok iyi olduğu, birçok takımın ve oyuncunun geleceğini omuzlarında taşıdığı fikrini temsil ediyor.

Satışa sunulan üçüncü ve son NFT’nin adı “Kral Parçası” ve Messi’yi altın satranç taşlarıyla çevreliyor. Messi, oyunun kazananını ve kaybedenini belirleyen taş olan tahtadaki kralı temsil ediyor. Dördüncü bir NFT ise ağustos ayında Impossible Brief tarafından açıklanacak.

NFT pazarı büyümeye devam ediyor. Pazar 2021 yılının ilk altı ayında rekor kırarak 2,5 milyar dolarlık bir Pazar hacmine ulaştı. Pazara olan ilgi yeni oyuncuların dahil olmasını sağlıyor.

Kaynak