BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano kurucusundan Solana’ya mesaj var! O da mı SOL alacak?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Cardano kurucusundan Solana’ya mesaj var! O da mı SOL alacak?

Cardano kurucusundan Solana’ya mesaj var! O da mı SOL alacak?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson Solana’daki artışa kayıtsız kalamadı. Twitter üzerinden Solana’ya mesaj gönderdi. Detaylar haberimizde.

Cardano kurucusundan Solana’ya mesaj var! O da mı SOL alacak?

Kripto piyasasının son haftalardaki yıldızı tartışmasız Solana (SOL) oldu. Bugün 100 doların üzerine çıkarak yeni bir ATH’ye ulaşan kripto para rakip platformlarında dikkatini çekti. Cardano blok zincirinin kurucusu Charles Hoskinson, Twitter’dan yolladığı iletide Solana’yı başarısından dolayı tebrik etti.

Hoskinson, rakibini sadece kutlamakla kalmadı ve proje hakkında daha fazla nasıl bilgi edebileceğini sorguladı. Hoskinson’un bu adımı Solana’ya yatırım mı yapacak sorusunu akla getirdi.

Solana’nın kurucu ortağı Raj Gökal, Hoskinson’a DM’lerinin sorgu için açık olduğunu belirtti.

İkili arasındaki bu mesajlaşma yatırımcıları heyecanlandırdı. Her iki platformda Ethereum katili olarak adlandırılıyor. Cardano, önümüzdeki günlerde ağda yapacağı güncelleme ile akıllı sözleşme özelliğine sahip olacak. Hoskinson’ın projeye olan yoğun ilgisi, akıllı sözleşme desteğini entegre edecek 12 Eylül’de yapılması planlanan Cardano’da yaklaşan Alonzo yükseltmesinden de kaynaklanıyor olabilir. Güncelleme, Cardano’nun Dapps ve NFT projelerini desteklemesini sağlayacak.

Bkz: Bu altcoine dikkat!

Solana hali hazırda bu özelliklere sahip ve başarısının arkasındaki büyük itici güçlerden biri de bu özellikleri.

Her iki kripto para da son haftalarda benzer performanslar gösteriyor. Hem Solana hem de Cardano, projeleri ile dikkat çekerken altcoinlerin yükselişte olduğu dönemde yeni ATH’ler kaydetti. Solana bugün 101,8 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Anlık olarak 98,82 dolardan işlem görüyor. ADA ise geçtiğimiz hafta başında 2,97 dolarlık ATH işaretledi. Kripto varlık 12 Eylül’deki Alonzo güncellemesinden önce anlık olarak 2,82 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.