1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. “Bu altcoin boğa koşusuna hazır!”
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

“Bu altcoin boğa koşusuna hazır!”

“Bu altcoin boğa koşusuna hazır!”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasanın önde gelen kripto analistlerinden biri olan Aaron Arnold, bu altcoinin boğa koşusuna hazır olduğunu belirtti. Detaylar haberimizde.

Bu altcoin boğa koşusuna hazır!

Altcoinlerin lideri durumundaki Ethereum kripto dünyasının heyecanla beklediği Londra güncellemesinin tarihinin belli olmasının ardından başladığı boğa koşusuna güncellemeyi aldıktan sonra da devam etti.

Ether güncellemenin ardından 3,400 doların üzerine çıktı. Bir süredir yatay bir seyir izleyen kripto para yeniden bir boğa koşusuna mı hazırlanıyor? Bu sorunun cevabını ünlü analist Aaron Arnold verdi.

Arnold Ethereum’un katlanarak ve güçlü bir temel üzerinde büyümeye devam ettiğini ve bir yükselişe hazır olduğunu belirtiyor. Yaklaşık 1 milyon aboneye sahip Altcoin Daily Youtube kanalında aboneleri için yeni bir video paylaşan Aaron, Londra güncellemesinin Ether’i kalıcı olarak güçlendirdiğini belirtti.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Arnold’un Ethereum’un yükselişe geçeceğini değerlendirmesinin bir başka nedeni de düşük yıllık enflasyon oranından kaynaklanıyor.

“İlk kez, Ethereum’un günlük ihracı aslında Bitcoin’den daha düşüktü. Öyleyse şunu anlayın: ETH’nin net enflasyonu yıllık %1,1 ve Bitcoin’in net enflasyonu yıllık %1,75 idi.”

Arnold ayrıca merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarında kilitlenen toplam değerin (TVL) artışına da dikkat çekti. Ünlü analiste göre göre, DeFi’de kilitlenen sermaye miktarı, Ethereum’u dünyanın en büyük bankalarından biri olarak rekabet edebilecek bir konuma getiriyor.

“Yılın başından beri, esas olarak Ethereum olan DeFi’de kilitlenen toplam değer katlanarak arttı. 1 Ocak’ta, yılın başında, kilitlenen toplam değer 16 milyar dolardı. O zamanlar çok gibi görünüyordu. Bugün, bu rakam şimdi şaşırtıcı bir şekilde 85 milyar dolar. Bu, ETH’yi piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 20. bankası konumuna getirecektir.”

Son olarak Arnold, Ethereum’un toplam arzının dörtte birinden fazlasının akıllı sözleşmelerde kilitlendiğini vurguluyor.

“Akıllı sözleşmelerde kitlenen Ethereum, yani bu temelde kullanıldıkları için satılamayan Ethereum. DeFi’nin ani patlaması nedeniyle, akıllı sözleşmelere yerleştirilen Ether miktarı benzer şekilde tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktı.”

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,232 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.