1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Cardano Ethereum’u geride bırakmaya bir adım daha yaklaştı!

Cardano Ethereum’u geride bırakmaya bir adım daha yaklaştı!

Cardano Ethereum’u geride bırakmaya bir adım daha yaklaştı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano geliştiricileri Ethereum’u geride bırakmaya bir adım daha yaklaştıkları güncellemeyi hazır hale getirdi. Detaylar haberimizde.

Cardano Ethereum’u geride bırakmaya bir adım daha yaklaştı

Cardano blok zinciri platformuyla tanınan dünyanın önde gelen blok zinciri araştırma ve mühendislik şirketlerinden biri olan Input Output Honkong, ağın büyüyen merkezi olmayan finans ekosistemine entegre edilmesini sağlayacak bir ürün paketinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

IOHK,merkezi olmayan finans (DeFi) için Marlowe’u geliştirdiğini duyurdu. Marlowe, gelecek ay kullanıcılara sunulacak ve kullanıcıların kendi finansal araçlarını oluşturmalarına ve etkileşimde bulunmak istedikleri kişilerle anlaşmalar yapmalarına izin verecek şekilde ayarlandı. Paket, geliştiricilere, perakende son kullanıcılara ve kurumsal kullanıcılara hizmet verecek.

Bkz: Cardano haberleri ve son dakika gelişmeleri

Cardano geliştirme ekibi, Shelley aşamasını geliştirirken bile bu yükseltme üzerinde çalışıyordu. Shelley, Cardano için önemli bir dönüm noktasıydı. Daha verimli olan ve ağın tokenomiklerine ek işlevler sunan Proof-of-Stake fikir birliği algoritmasına geçişi işaret etti. Yol Haritasına göre, Akıllı Sözleşme uygulaması Cardano’nun bugüne kadarki en önemli gelişimi olacak.

İlk olarak, geliştiriciler için üç farklı ürün olacak. Akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine izin verecek olan Marlowe Build, Güvenli koşullarda test edilmesini sağlayacak Marlowe Play ve yeni uygulamaların geliştirilip yayınlanması için Marlowe Library. 

cardano Cardano Ethereum’u geride bırakmaya bir adım daha yaklaştı!

Cardano Marlowe’den önce Alonzo testnet’i piyasaya sürecek.

Cardano Alonzo’ya hazır

Cardano geliştiricileri Alonzo testnet’in piyasaya sürülmeye hazır olduğunu duyurdu. Alonzo testnet, kademeli olarak kullanılacak. İlk başta Plutus üyeleri ve bazı ortaklar için kullanıma sokulacak. Alonzo yükseltmesinin eklenmesi artık Cardano’ya Ethereum, Binance, Polkadot, Solana gibi diğer merkezi olmayan finans ekosistemleriyle rekabet etme yeteneği verecek. 

Cardano tarafından yapılan açıklamada ise Alonzo testnet’in kendileri için heyecan verici bir güncelleme olduğu duyuruldu.

“Alonzo hard fork, Plutus komut dosyalarının blok zincirine entegrasyonu yoluyla Cardano’ya heyecan verici ve merakla beklenen yeni yetenekler getirecek. Bunlar, Cardano’da akıllı sözleşmelerin uygulanmasına olanak tanıyarak çok çeşitli yeni DeFi’nin konuşlandırılmasını sağlayacak uygulamalar.”

Ethereum şu anda merkezi olmayan finans ekosisteminde lider. Ancak işlem ücretlerinin yüksek olması Cardano gibi ağlara Ethereum’u yakalama fırsatı veriyor. Güncellemeler ile getirilen yenilikler Cardano’yu hedeflerine bir adım daha yaklaştırmış olacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: