1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Büyük müzik festivalinden Bitcoin kararı!

Büyük müzik festivalinden Bitcoin kararı!

Büyük müzik festivalinden Bitcoin kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupan’nın en iyi müzik festivali olarak gösterilen Exit’ten Bitcoin kararı. Detaylar haberimizde.

Büyük müzik festivalinden Bitcoin kararı

İlk olarak 2000 yılında Sırp öğrenci hareketi tarafından demokrasi yanlısı bir etkinlik olarak düzenlenen Exit festivali Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinden biri olarak biliyor.

Bitcoin’in mevcut finans ve yönetişim normlarına önemli ölçüde meydan okuyan hızlı ve güvenli bir para birimi olduğunu düşünen festival organizatörleri Bitcoin ile ilgili önemli bir karar aldı.

Festival biletleri ve festival alanındaki konaklamalar için Bitcoin ile ödeme alma kararı alındı. Bu karar dünyanın önemli festivalleri arasında Bitcoin’in ilk defa kabul edilmesi anlamına geliyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kripto ödemelerin kabulü ile ilgili konuların değerlendirildiği basın bülteninde Exit konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Blockchain, dijital para birimi ve değiştirilemez tokenlerin büyümesiyle Exit, festivallerin izleyici ihtiyaçlarını karşılamak için yeni teknolojileri benimsemesi gerektiğini kabul ediyor.”

Exit CEO’su Dušan Kovačević, “Blok zinciri, dijital değişim ve para biriminin potansiyeli heyecan verici ve biz ön planda olduğumuzdan, yeni teknolojiler kullanmak istediğimizden ve teknoloji geliştikçe ve değiştikçe teknoloji meraklısı kitlemizle etkileşim kurabildiğimizi göstermek için bu kararı aldık” dedi.

Festival Sırbistan’ın Novi Sad kentindeki Petrovaradin Kalesi’nde yapılıyor. Düzenlendiği tarihten itibaren izleyicilerin büyük ilgi duyduğu organizasyon 2007 yılında Avrupa’nın en iyi müzik festivali seçildi.

Geçen yıl Covid saldını nedeni ile iptal edilen festival bu yıl 8-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 2009 yılında yapılan festivale yaklaşık 200.000 kişi katılmıştı.

Kaynak