Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
64.255,93 USDT
eth
ETH
-0.74%
Ethereum
3.492,27 USDT
bch
BCH
1.15%
Bitcoin Cash
387,38 USDT
xrp
XRP
-0.71%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
74,33 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,51 USDT
sol
SOL
-0.43%
Solana
134,02 USDT
avax
AVAX
-8.42%
Avalanche
25,17 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.12%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.01%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.74%
Shiba Inu
0,00 USDT

Büyük müzik festivalinden Bitcoin kararı!

müzik festivali
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupan’nın en iyi müzik festivali olarak gösterilen Exit’ten Bitcoin kararı. Detaylar haberimizde.

Büyük müzik festivalinden Bitcoin kararı

İlk olarak 2000 yılında Sırp öğrenci hareketi tarafından demokrasi yanlısı bir etkinlik olarak düzenlenen Exit festivali Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinden biri olarak biliyor.

Bitcoin’in mevcut finans ve yönetişim normlarına önemli ölçüde meydan okuyan hızlı ve güvenli bir para birimi olduğunu düşünen festival organizatörleri Bitcoin ile ilgili önemli bir karar aldı.

Festival biletleri ve festival alanındaki konaklamalar için Bitcoin ile ödeme alma kararı alındı. Bu karar dünyanın önemli festivalleri arasında Bitcoin’in ilk defa kabul edilmesi anlamına geliyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kripto ödemelerin kabulü ile ilgili konuların değerlendirildiği basın bülteninde Exit konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Blockchain, dijital para birimi ve değiştirilemez tokenlerin büyümesiyle Exit, festivallerin izleyici ihtiyaçlarını karşılamak için yeni teknolojileri benimsemesi gerektiğini kabul ediyor.”

Exit CEO’su Dušan Kovačević, “Blok zinciri, dijital değişim ve para biriminin potansiyeli heyecan verici ve biz ön planda olduğumuzdan, yeni teknolojiler kullanmak istediğimizden ve teknoloji geliştikçe ve değiştikçe teknoloji meraklısı kitlemizle etkileşim kurabildiğimizi göstermek için bu kararı aldık” dedi.

Festival Sırbistan’ın Novi Sad kentindeki Petrovaradin Kalesi’nde yapılıyor. Düzenlendiği tarihten itibaren izleyicilerin büyük ilgi duyduğu organizasyon 2007 yılında Avrupa’nın en iyi müzik festivali seçildi.

Geçen yıl Covid saldını nedeni ile iptal edilen festival bu yıl 8-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 2009 yılında yapılan festivale yaklaşık 200.000 kişi katılmıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.