1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bir Bitcoin açıklaması da Peter Schiff’ten geldi!

Bir Bitcoin açıklaması da Peter Schiff’ten geldi!

Bir Bitcoin açıklaması da Peter Schiff’ten geldi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki açıklamalarının ardından bir açıklama da Peter Schiff’ten geldi. Detaylar haberimizde

Bir Bitcoin açıklaması da Peter Schiff’ten geldi!

Elon Musk’ın ardından bir Bitcoin eleştirisi de Amerikalı milyoner ve Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff’ten geldi.

Ünlü milyoner attığı twitte Bitcoin’in kumar olduğunu ifade etti. Tesla CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz haftadan beri Bitcoin konusunda attığı tweetlere atıfta bulunan Schiff, Musk’ın tweetinin Bitcoin fiyatı üzerinde etkili olduğundan bahsederek, bir açıklamanın bitcoin üzerinde bu kadar etkili olmasının onu riske attığını ve Bitcoin’nin nasıl güvenli bir liman olabileceğini sorguladı.

https://twitter.com/PeterSchiff/status/1394142921180565506

“ Bir tweet’in Bitcoin’in fiyatı üzerinde çok fazla etkisi olabilir, biri nasıl ciddi şekilde cidden bunun para olduğunu düşünebilir? Tek kelimelik bir tweet onu riske atıyorsa, Bitcoin nasıl güvenli bir sığınak olabilir? Şimdiye kadar Bitcoin satın almanın yatırım yapmak değil kumar oynamak olduğu anlaşılmış olmalı.”

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Peter Schiff’in gönderisinin altına Bitcoin destekçiler tarafından çok sayıda yorum yapıldı. Twitter kullanıcıları BTC’nin değerindeki düşüşün, para biriminin piyasada düzenli olarak kendini düzelttiği için gerçekleştiğine dikkat çekti. Elon Musk’ın bununla hiçbir ilgisi olmadığını ekledi.

Bitcoin anlık olarak günlük%8 haftalık %22 değer kaybı ile 45000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Ünlü Amerikalı iş adamı Elon Musk attığı tweetlerle Bitcoin fiyatına etki etmeye devam ediyor. Son olarak bir twitter kullanıcısının Tesla’nın portföyündeki Bitcoinleri satacağını ima eden tweetine “gerçekten” diyerek cevap verdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.