1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’tan yeni Bitcoin açıklaması!

Elon Musk’tan yeni Bitcoin açıklaması!

Elon Musk’tan yeni Bitcoin açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mr. Whale (@CryptoWhale)’in tweet’ine ünlü yatırımcı ve CEO Elon Musk’ın sadece 1 kelimelik cevabının ardından Bitcoin binlerce dolar değer kaybetti. Musk durumu toparlamaya çalışıyor. 


Bir tweet, Bitcoin’in binlerce dolar değer kaybetmesine neden oldu!

Tesla’nın önce Bitcoin satın alması ve ardından Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul ettiğini duyurmasının ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi değer artışı yaşanmıştı. Şimdilerde ise bu süreç tersten yaşanıyor.

İlk önce Tesla ve Elon Musk tarafından kamuoyuna Bitcoin’in yüksek enerji maliyetlerine neden olduğu ve çevreye zarar verdiği ima edilerek ödeme aracı olarak kullanımından vaz geçtiği belirtildi. Bu duyuruda Tesla’nın Bitcoin’i tutumaya devam edeceği söylendi.

Yukarıdaki duyurunun ardından birkaç gün geçmişti ki Tesla’nın Bitcoin’lerini satabileceği/sattığı iddia edildi.

Lütfen Bkz: Coinbase Dogecoin’i listelerse DOGE 1 dolar olur mu?

Mr. Whale (@CryptoWhale) isimli kullanıcı aşağıdaki ifadeleri kullanarak bir paylaşımda bulundu.

“Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın kalan Bitcoin’lerini sattıklarını öğrendiklerinde kendilerini tokatlayacak”

Bu tweet’e Elon Musk sadece 1 kelime ile cevap veridi:

“Indeed (Gerçekten)”

Aşağıdaki diyaloğun ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi değer kaybı yaşanıyor. Twitter üzerinde Elon Musk’a yönelik ciddi bir tepki söz konusu.

bit tweet bitcoin Elon Musk'tan yeni Bitcoin açıklaması!

Hatta Mr. Whale (@CryptoWhale) yukarıdaki tweet’i paylaşmamın ardından “ölüm tehditleri alıyorum” açıklamasında bulundu.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarının tepkisini görüyoruz.

bit tweet bitcoin Elon Musk'tan yeni Bitcoin açıklaması!

 

Elon Musk, piyasalarda ciddi bir türbülansa neden olduktan sonra durumu toparlamaya çalıştı. Ancak fiyatlar hala düşük seviyede devam ediyor. Musk aşağıdaki tweet’inde Tesla’nın Bitcoin’leri satmadığını belirtti.

bit tweet bitcoin Elon Musk'tan yeni Bitcoin açıklaması!Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.