BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu ülkede vatandaşların yarısı Bitcoin’in resmi para olmasını istiyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bu ülkede vatandaşların yarısı Bitcoin’in resmi para olmasını istiyor!

Bu ülkede vatandaşların yarısı Bitcoin’in resmi para olmasını istiyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para olarak belirlemesinin ardından onu hangi ülkelerin izleyeceği merak konusu oldu. Yapılan bir anket çalışması şaşırtıcı sonuçları ortaya çıkardı. Detaylar için haberimize göz atabilirsiniz.

Bu ülkede vatandaşların yarısı Bitcoin’in resmi para olmasını istiyor!

Orta Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i resmi para olarak ilan etti. Devlet Başkanı Nayib Bukele, Miami 2021 Bitcoin konferansında müjdeyi verdi ve sonraki süreci hızlıca işletti. Tüm eleştirilere ve muhalefetin şiddetli karşı çıkışına rağmen 7 Eylül’de Bitcoin resmi para oldu.

Bir anket şirketi bu konuyu merkezine alarak çalışma yaptı. Güney Amerika Ülkesi Brezilya’da yapılan bu çalışmada şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıktı. São Paulo merkezli finansal eğitim web sitesi Valor Investe tarafından yapılan çalışmaya göre Brezilya’da insanların büyük bir kısmı Bitcoin’i benimsemeye hazır.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Anket sadece Brezilya’da yapılmadı. Çalışmaya Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, El Salvador, Venezuela ve Meksika’dan 2.700 katılımcı katıldı.

Çalışmanın sonuçları, Brezilyalıların yaklaşık yarısının ülkelerinin Bitcoin’i yasal para olarak tanıyarak El Salvador’a katılmasını istiyor.

“Ankete kalılan Brezilyalıların, %56’sı El Salvador’un yaklaşımını desteklediğini, %48’i ise Brezilya’nın da Bitcoin’i benimsemesini istediğini söyledi.  Bu anket içerisindeki en çarpıcı sonuç Brezilya’da çıktı. %30’luk bir kesim ne katılıyor ne de katılmıyorum derken, %21’i bu fikre karşı çıkıyor (%12 katılmıyorum ve %9 kesinlikle katılmıyorum)”

Ankete göre, Brezilyalıları kripto para birimlerine yatırım yapmaya motive eden üç temel faktör var. Bunlardan birincisi yatırımları çeşitlendirmek (%55) ikincisi enflasyon ile mücadelede (%39) ve üçüncüsü ise teknolojik trendi takip etmek (%37).

Ankete katılan sakinlerin yalnızca %12’sinin kripto para birimlerine yatırım yapmak istemediğini söylüyor.

Son olarak, çalışma, Bitcoin’in ülkedeki en iyi bilinen kripto varlık olduğunu (%92), onu Ethereum (%31) ve Litecoin’in (%30) izlediğini gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.