fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Glassnode grafiği heyecan yarattı! Bitcoin’de yeni rekor mu geliyor?

Glassnode grafiği heyecan yarattı! Bitcoin’de yeni rekor mu geliyor?

Glassnode grafiği heyecan yarattı! Bitcoin’de yeni rekor mu geliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto analiz firması Glassnode verilerine göre Bitcoin arzında sıkışma yaşanıyor. Bu metrik boğa koşusuna işaret ediyor mu? Detaylar haberimizde.

Glassnode grafiği heyecan yarattı! Bitcoin’de yeni rekor mu geliyor?

Kripto piyasasının lokomotifi olan Bitcoin’in bütün metrikleri yatırımcılar tarafından dikkatle izleniyor. Bitcoin için önem arz eden bir gösterge piyasadaki hacmi oldukça hızlı bir şekilde etkiliyor. Glassnode, bu değişiklikleri anlık olarak izleyerek yatırımcıların kullanımına sunuyor. Analitik firması son dönemde Bitcoin’de meydana gelen değişikliklerin Bitcoin fiyatını yükseltecek nitelikte olduğunu değerlendiriyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Blockchain analitik platformu Glassnode’a göre, Bitcoin verilerinde ortaya çıkan bazı göstergeler Bitcoin (BTC) için bir yükseliş döngüsüne işaret ediyor.

Bitcoin Glassnode grafiği heyecan yarattı! Bitcoin'de yeni rekor mu geliyor?

Glassnode, Bitcoin’i uzun süre elinde tutan yatırımcıların (LTH’ler) tüm BTC’nin %79,5’ine sahip olduğunu ve bu oranın geçen yıl ekim ayındaki boğa piyasası başlamadan önce elde edilen orana eşdeğer olduğunu belirtti. LTH’ler Bitcoin’i ortalama 155 günden fazla tutuyor.

“Mutlak token hacmi bazında, LTH’ler şu anda tarihteki en fazla tokena sahip ve rakam bu hafta 12,97 milyon BTC’ye ulaştı. LTH’nin sahip olduğu arzdaki zirveler, tipik olarak, tarihsel olarak bir arz sıkışıklığı ve döngüsel boğa koşularının başlamasıyla takip edilen geç aşama ayı piyasalarıyla ilişkilidir.”

Coinmarketcap verilerine göre lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda 48,200 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 907 milyar dolar. BTC’nin yıl sonu tahminleri Glassnode verileri ile örtüşüyor. Piyasada önde gelen kripto uzmanları BTC’nin yıl sonu altı haneli rakamlara ulaşacağını öngörüyor.

Bitcoin Glassnode grafiği heyecan yarattı! Bitcoin'de yeni rekor mu geliyor?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.