Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Bu kripto, Premier Lig ile 30 milyon sterlinlik NFT anlaşması yapıyor

Bu kripto, Premier Lig ile 30 milyon sterlinlik NFT anlaşması yapıyor

NFT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Premier Ligi, Sorare ile 30 milyon sterlinlik NFT anlaşması yapıyor. Ligin en iyi 20 kulübüyle anlaşma görüşülüyor. Sorare geçen yıl 100 milyon dolardan fazla ticaret kartı sattı. İngiltere’nin en iyi futbol kulüpleri, Fransız kripto para birimi girişimi Sorare ile yılda 30 milyon sterlinlik takassız token (NFT) anlaşması imzalamayı düşünüyor.

Pirimer Lig ile NFT anlaşması

Bir Sky News raporuna göre, Premier Lig, yıl boyu süren ligde yarışan ve önümüzdeki haftalarda onaylanabilecek kripto girişimi ile çok yıllı bir anlaşma olasılığını tartışan 20 kulüple görüştü. Resmi olarak doğrulanmamış olsa da, NFT anlaşmasının en iyi İngiliz liginde oynayan futbolcuların statik görüntüleri etrafında olduğu söyleniyor. Tottenham Hotspur’dan Harry Kane, Manchester City’den Erling Haaland ve Manchester United’dan Antony gibi en iyi oyuncuları içerebilir. Bu bireysel oyuncuların ve kulüplerin yüz milyonlarca takipçisi var.

NFT

Hayranların orijinal sanat eserine veya başka herhangi bir medyaya sahip olmalarını sağlayan blok zinciri tabanlı NFT’ler sporda oldukça popüler hale geldi. Birkaç kulüp ve oyuncu, gelişmiş taraftar katılımı için kendi NFT dizilerini başlattı.
2018’in sonlarında kurulan Sorare, NFT’lere dayalı bir fantezi futbol platformu geliştirdi. Fantezi ligindeki oyuncuların diğer oyunculardan kart alıp satmasına izin veriyor ve geçen yıl 100 milyon dolardan fazla sınırlı sayıda ticari kart sattı.

Softbank liderliğindeki son finansman turunda şirket, 4 milyar dolarlık bir değerlemeyle 680 milyon dolar kazandı. Ayrıca Kylian Mbappe ve Rio Ferdinand gibi ünlü futbolcular tarafından da desteklenmektedir. Ancak Sorare, bu spor pazarına giren tek kripto girişimi değil. Başka bir şirket olan Socios, birkaç üst düzey futbol kulübüyle şimdiden anlaşmalar imzaladı ve taraftar katılımı için jeton ve NFT’leri başlatmalarına yardımcı oldu.

Şimdi, birkaç büyük kripto şirketi bile futbol takımlarının önde gelen sponsorları haline geldi. Tezos markası, Manchester United’ın eğitim setinde etiketlenirken, yerel rakibi Manchester City, OKX’i sponsor olarak ekledi. Raporda, Premier Lig’in Sorare’ye olan ilgisinin, ConsenSys ile bu yılın başlarında gerçekleşemeyen benzer bir anlaşmanın ardından geldiği belirtildi. Bu arada, Premier League ve Dapper Labs arasında ayrı bir anlaşma tartışılıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.