1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu kripto, Premier Lig ile 30 milyon sterlinlik NFT anlaşması yapıyor

Bu kripto, Premier Lig ile 30 milyon sterlinlik NFT anlaşması yapıyor

Bu kripto, Premier Lig ile 30 milyon sterlinlik NFT anlaşması yapıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Premier Ligi, Sorare ile 30 milyon sterlinlik NFT anlaşması yapıyor. Ligin en iyi 20 kulübüyle anlaşma görüşülüyor. Sorare geçen yıl 100 milyon dolardan fazla ticaret kartı sattı. İngiltere’nin en iyi futbol kulüpleri, Fransız kripto para birimi girişimi Sorare ile yılda 30 milyon sterlinlik takassız token (NFT) anlaşması imzalamayı düşünüyor.

Pirimer Lig ile NFT anlaşması

Bir Sky News raporuna göre, Premier Lig, yıl boyu süren ligde yarışan ve önümüzdeki haftalarda onaylanabilecek kripto girişimi ile çok yıllı bir anlaşma olasılığını tartışan 20 kulüple görüştü. Resmi olarak doğrulanmamış olsa da, NFT anlaşmasının en iyi İngiliz liginde oynayan futbolcuların statik görüntüleri etrafında olduğu söyleniyor. Tottenham Hotspur’dan Harry Kane, Manchester City’den Erling Haaland ve Manchester United’dan Antony gibi en iyi oyuncuları içerebilir. Bu bireysel oyuncuların ve kulüplerin yüz milyonlarca takipçisi var.

NFT

Hayranların orijinal sanat eserine veya başka herhangi bir medyaya sahip olmalarını sağlayan blok zinciri tabanlı NFT’ler sporda oldukça popüler hale geldi. Birkaç kulüp ve oyuncu, gelişmiş taraftar katılımı için kendi NFT dizilerini başlattı.
2018’in sonlarında kurulan Sorare, NFT’lere dayalı bir fantezi futbol platformu geliştirdi. Fantezi ligindeki oyuncuların diğer oyunculardan kart alıp satmasına izin veriyor ve geçen yıl 100 milyon dolardan fazla sınırlı sayıda ticari kart sattı.

Softbank liderliğindeki son finansman turunda şirket, 4 milyar dolarlık bir değerlemeyle 680 milyon dolar kazandı. Ayrıca Kylian Mbappe ve Rio Ferdinand gibi ünlü futbolcular tarafından da desteklenmektedir. Ancak Sorare, bu spor pazarına giren tek kripto girişimi değil. Başka bir şirket olan Socios, birkaç üst düzey futbol kulübüyle şimdiden anlaşmalar imzaladı ve taraftar katılımı için jeton ve NFT’leri başlatmalarına yardımcı oldu.

Şimdi, birkaç büyük kripto şirketi bile futbol takımlarının önde gelen sponsorları haline geldi. Tezos markası, Manchester United’ın eğitim setinde etiketlenirken, yerel rakibi Manchester City, OKX’i sponsor olarak ekledi. Raporda, Premier Lig’in Sorare’ye olan ilgisinin, ConsenSys ile bu yılın başlarında gerçekleşemeyen benzer bir anlaşmanın ardından geldiği belirtildi. Bu arada, Premier League ve Dapper Labs arasında ayrı bir anlaşma tartışılıyor.

Kaynak

Etiketler: