Bu, filimlere konu olan Bitcoin kahramanlarının hikayesidir!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanlarımızın yolları üniversite yıllarında kesişir. Güzel anılar ve dostlukla başlayan hikâye, ihanetle trajediye döner. Bu Bitcoin kahramanlarını yakından tanıyorsunuz!


Bu, filimlere konu olan Bitcoin kahramanlarının hikayesidir!

Bu yazımıza konu olan kahramanlar, gerçek hayattan alınmamıştır. Bizzat gerçek kahramanlardır! Bu kahramanları birçoğumuz tanıyoruz. Hikâyeye konu olan şahıslardan birisi, Forbes tarafından yayınlanan dünyanın en zenginleri listesinde top 5’te yer alıyor.

Lütfen Bkz: Forbes dünyanın en zenginleri listesini açıkladı! Bir numaranın Bitcoin cinsinden serveti?

Hikayedeki kahramanlarımızdan birisi, Facebook’un kurucusu;- Mark Zuckerberg’dir!. Diğer iki önemli kahramanımız ise Gemini Borsasının yöneticileri Winklevoss Kardeşler.

3 kişinin yolları, yıllar önce Harvard Üniversitesinde kesişir. Zuckerberg ve Winklevoss kardeşler Harvard Üniversitesinde sınıf arkadaşlarıdır. Samimi dostluklar zamanla gelişir ve dostlar ilginç fikirleri birbirleri ile paylaşırlar. Derken Winklevoss kardeşlerin akıllarına güzel bir fikir gelir: “Uzaktaki dostları internet üzerinden bir araya getirmek.”

Bu fikir sizlere tanıdık geldi, değil mi? Facebook’tan bahsediyoruz. Facebook fikri ilk kez Winklevoss kardeşlerin aklına gelir. Ancak Zuckerberg önce davranır ve Facebook’u kurar. Kimilerine göre Zuckerberg, Facebook fikrini Winklevoss kardeşlerden çalmıştır.

Olay mahkemeye taşınır. Mahkeme yıllar sonra Winklevoss kardeşleri haklı bulur ve Zuckerberg tazminat ödemek zorunda kalır.

Konu o kadar ilgi çekicidir ki Hollywood bu yaşanmış olayı beyaz perdeye aktarır. Hafta sonu birçok ilde Korona yasakları var. Yasaklarda bu filmi ailecek izleyebilirsiniz. Sizler için filmin fragmanını aşağıya bırakıyoruz. Filmin adı “The Social Network”


Hikâye burada bitmez. Facebook fikirlerini Zuckerberg’e kaptıran Winklevosslara da talih sonradan gülecektir. Zira dahi gençlerde paraya çevrilebilecek fikirler çoktur.

2012 yılında daha Bitcoin 8-10 dolar bandında hareket ederken gençler, binlerce Bitcoin satın alır. Şu an Winklevoss kardeşler milyarderdir ve ABD’nin ünlü kripto para borsası Gemini borsasının sahipleridir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu, filimlere konu olan Bitcoin kahramanlarının hikayesidir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.