1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu coinlerin piyasa değeri 100 milyar doları aştı!

Bu coinlerin piyasa değeri 100 milyar doları aştı!

Bu coinlerin piyasa değeri 100 milyar doları aştı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası en büyük kayıplardan birini yaşadığı haftayı geride bıraktı. Bitcoin ve Ethereum’da kayıplar devam ederken piyasada diğer düşüş dönemlerinden farklı bir eğilimde var. Detaylar haberimizde.

Bu coinlerin piyasa değeri 100 milyar doları aştı

Kripto para piyasasında kan kaybı devam ediyor. Piyasadaki düşüşten sonra kripto para piyasasının toplam değeri 1,35 trilyon dolar seviyesinde. Bu değer sadece 20 gün önce 2,6 trilyon dolar seviyesindeydi.

Cuma ve cumartesi günleri piyasa güçlenme çabasına girdi. Ancak bu girişim başarılı olamadı ve pazar günü kripto para piyasasının lokomotifi olan Bitcoin %9,61 değer kaybetti ve 33,900 dolardan işlem gördü. Bitcoin’de haftalık kayıp ise %29. Bitcoin’in 1 trilyon doların üzerindeki piyasa değeri son günlerdeki düşüşle beraber 629 milyar dolara kadar geriledi. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise %45,9.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ethereum’da da görüntü Bitcoin’e benzer durumda son 24 saatte %15 haftalık ise %45 değer kaybeden kripto para birimi anlık olarak 2,000 doların biraz altında 1,953 dolardan işlem görüyor. Ethereum hakimiyet oranı ise %17,3.

İlk on kripto para arasında en büyük haftalık kayıp ise % 60 ile Polkadot (DOT) ve %58,56 ile Binance (BNB).

coin Bu coinlerin piyasa değeri 100 milyar doları aştı!
Coinmarketcap

 

Popüler ekonomist Alex Krüger, bir ayı piyasası yaşandığını ve satıcıların teslim olduğunu ifade etti.

 “Bir ayı piyasası böyle hissettiriyor. Satıcılar teslim oluyor, spot pozisyonlar tasfiye ediliyor, Bitcoin vadeli işlemleri geriye doğru hareket ediyor.

Öte yandan kripto para piyasasında düşüş devam ederken stablecoinlerin market değeri 100 milyar doları geçti. Tether (USDT) bugün 59 milyar dolar ile en büyük değerlemeye sahip ve Usd coin (USDC) yaklaşık 19,9 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip. Bu durumda Tether genel sıralamada üçüncü en değerli kripto para oldu.

coin Bu coinlerin piyasa değeri 100 milyar doları aştı!
coin Bu coinlerin piyasa değeri 100 milyar doları aştı!

The Block Crypto Araştırma Direktörü Larry Cermak’ta bu yükselişe dikkat çekti.

“Bir öncekine kıyasla bu döngünün en güçlü yönlerinden biri, insanların o kadar nakit çekmemeleri, bunun yerine stabilcoinlerde beklemeleye yönelmeleri.”

Kaynak