BTC satmak veya satmamak hangisi mantıklı?

Bu hafta Bitcoin fiyatlarını etkileyebilecek diğer 3 gelişme!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BTC satmak veya satmamak konusunda kararsız kalan traderlara rastlamak her zaman mümkün. Popüler olarak dijital altın olarak bilinen Bitcoin, bir değer deposu. Ayrıca sağlam para ve sınırlı arz özelliği de yine Bitcoin’in bir parçası.


Bununla birlikte, altından farklı olarak, BTC dijitaldir ve altının karşılaştığı sorunlarla karşılaşmaz. Ne olursa olsun, BTC arzı her geçen gün daha da azalıyor, özellikle yarılanma tamamlandığında, varlığın enflasyonu da azaldı.

BTC satmak veya satmamak

Buna ek olarak, Bitcoin’i elinde tutan kişilerin davranışı, yatırımcıların Bitcoin ve makro görünümü hakkında ne düşündüğünü gösterir. Unchained Capital’den gelen HODL dalgaları, Mart 2020’ye kadar, BTC’nin toplam % 21’inin 5 yaş veya üstü olduğunu gösterdi; yani 5 yıldan fazla bir süredir hareket etmemişlerdi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

2017’den bu yana bu oran % 16’dan % 21’e yükseldi. Bugün itibariyle, [1 gün ila 1 hafta] sürekli dolaşımda olan BTC % 1 veya daha azını oluşturmaktadır. Bu, insanların Bitcoin üzerinde uzun vadeli yükseliş beklediğini ve hodling yapmayı tercih edeceğini gösteriyor.

btc satmak veya satmamak

Yapılan hareketler

Buna bakmak için bile ilginç bir yol, taşınan BTC miktarını belirlemek için fiyatı kullanmaktır. Glass node’dan elde edilen veriler, BTC’nin % 10,9’unun fiyat 10.000 $ olduğunda son defa taşındığını göstermektedir. Son olarak % 17, BTC 100 $ ‘ın altına düştüğünde hareket etti ve bunların çoğunun [yaş ve 4.4 milyon BTC kaybedildiği dikkate alındığında) zarar ettiği varsayılıyor. Mart ve Nisan aylarında fiyatın son derece değişken olması ve 8.000 $ ‘dan 3.800 $’ a düşmesi ile BTC’nin büyük bir kısmı [% 46.6] mevcut fiyat aralığında, yani 5.000 $ ila 10.000 $ arasında hareket etti.

btc satmak veya satmamak

Yukarıda da görüldüğü gibi, BTC’nin% 1.7’si, BTC 15.000 $ ile 20.000 $ arasında olduğunda taşındı, bu FOMO neticesinde 2017 boğa rallisine giren yatırımcılar olabilir.

Üçüncü yarılanmayı geriye bıraktığımıza göre, Bitcoin için S2F oranı, değerlerin ne kadar doğru olduğuna bağlı olarak 50-60 arasında değişiyor. Her iki durumda da, S2F oranının altına yaklaştığı ve yakında altının, en iyi değer deposunun ve güvenli liman varlığının yerini alması muhtemel. Yukarıdakilerin hepsi bir şeye işaret ediyor, Bitcoin giderek daha güvenli bir liman varlığı ve bir değer deposu haline geliyor. Muhtemelen yakında daha fazla insanın yatırım yaptığı varlık olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BTC satmak veya satmamak hangisi mantıklı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.