fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Borsanızı belirlerken bunlara dikkat edin!

Borsanızı belirlerken bunlara dikkat edin!

Borsanızı belirlerken bunlara dikkat edin!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Thodex borsası ile ilgili iddialar gözleri kripto borsalarına çevirdi. Borsanızı belirlerken bunlara dikkat edin. Detaylar haberimizde.

Borsanızı belirlerken bunlara dikkat edin

Kripto paralara artan ilgi gözleri bu varlıkların alınıp satıldığı borsalara çevirdi. Geçtiğimiz gün Türkiye’de faaliyet gösteren Thodex borsası ile ilgili iddialar dikkatleri tekrar bu borsalara çekti. Kripto borsası tercihiniz kripto para ticaretinize yön verecek derecede önemli bir konu.

Yatırımcıların istediği, mümkün olan en düşük işlem ücretlerine sahip, geniş bir altcoin yelpazesi olan, hızlı alım satım yapılan, ödemelerde sorun olmayan ve 7/24 müşteri temsilcisi hizmeti sunan borsalar ile çalışmak.

Bu hizmetlerin olmaması yatırımcıların fırsatları kaçırması, fazla işlem ücreti ödemesi ya da paralarını çekmek için yaşanılacak gecikmelere neden olabilir.

Bkz: Thodex : “Battımı yoksa site gerçekten bakımda mı?”

koinmedya_paradex

Dbottoring.com yukarıdaki kriterler göz önünde bulundurularak dünyada faaliyet gösteren kripto borsaları belirli kriterler üzerinden puanlamış ve en fazla puan alan borsaları öne çıkan özellikleri ile sıralamış.

Belirlenen kriterler şöyle:

Müşteri hizmetleri: Bu değişim platformlarında alım, satım ve diğer birçok durumlarda sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle, mükemmel iletişim ve şeffaflık sunan bir müşteri hizmetleri ekibi başarı için şarttır.

Kapsanan bölgeler: Kullanıcıların yasalara uygun kalabilmeleri için yaşadıkları bölgeyi kapsayan bir hizmet ağı olan borsaları tercih etmeleri gerekmektedir. Kripto yasaları ülkelerde farklılık göstermektedir. Bu nedenle bazı borsalar bazı bölgelerde daha kısıtlı hizmet verebilmektedir.

Güvenlik: Güvenlik, bir kripto para birimi değişim platformunun en önemli bileşenlerinden biridir. Bu, kullanıcıların fonlarının güvenliğini, kaydolmak için hangi kişisel verilerin gerekli olduğunu ve dünya çapındaki sunucuların miktarını içerir. Ne kadar çok sunucu varsa, platformun bir saldırıya uğrama olasılığı o kadar azdır.

Bu genel kriterlere göre yapılan puanlamalar sonucu borsalar için şu değerlendirmeler yapılmış:

1.Binance

Malta merkezli ve dünyanın birçok yerinde şubesi olan Binance, genel anlamda en iyi kripto değişim platformu olarak belirlenmiş. Düşük işlem ücreti olan borsa 200’den fazla altcoinin alınıp satılmasına olanak sağlıyor. Ancak müşteri hizmetlerinin yavaş işlediği göz önünde bulundurulmalıdır.

2.Kraken

En iyi müşteri hizmetleri ağı sunan borsa olarak belirlenen Kraken, Binance kadar düşük işlem ücreti sunmasa da birçok borsaya göre işlem ücretleri düşük. Hızlı banka çekimleri avnatajları arasında yer alıyor. Altcoin listelemesi Binance kadar zengin olmaması ise dezavantajı.

“koinmedya_binance”

3.Coinbase

Yeni başlayanlar için basit ara yüze sahip olan Coinbase, bitcoin alışverişi için en iyi kripto borsası seçilmiş. Dünya çapında 30 milyon kullanıcısı olan borsa, banka kartlarından ve kredi kartlarından havale kabul ediyor. Ancak müşteri hizmetlerinin yavaş çalışması, işlemlerin kapsamlı izlenmesi ve yüksek işlem ücretleri dezavantaj olarak gösterilmiş.

4. eToro

Eğer tek yerde hem forex hem de kripto ticareti yapılıyorsa tercih edilebilir olduğu vurgulanmış. 2007 yılından beri faaliyette olan borsanın dezavantajları ise kriptoya özgü olmaması ve yalnızca 14 tane kripto parayı listelemesi.

5. Bisq

Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan Bisq merkezi olmayan bir platform. Sunucularının dünyanın her yerine dağılması ile güvenlik konusunda yüksek itibara sahip. Mevduatlar için ise kredi kartı kullanımına izin vermiyor.

6.Coinmama

Sadece kripto para birimi platformu değil. Aslında bir aracı kuruluş. 10 farklı kripto para biriminin alınıp satılabildiği platformda şaşırtıcı bir müşteri temsilcisi hizmeti bulunuyor. EURO ve USD üzerinden canlı fiyatlandırma ve sorunsuz Bitcoin alınıp satılması avantaj olarak gösterilirken, mobil uygulamasının olmaması, yüksek işlem ücreti ve çekimlerde bir Avrupa bankasına ihtiyaç duyulması dezavantajları olarak sıralanmış.

7.Bitrexx

ABD yasalarına uygun çalışması, Güvenlik seviyesinin yüksek olması ve cazip ticaret hacimleri sunması avantajları olarak sıralanmış. Müşteri hizmetleri ise zayıf olarak değerlendirilmiş.

8.Gemini

Bu platform, Facebook fikrini çaldığı iddiasıyla Zuckerberg’e dava açan ikizler tarafından 2015 yılında kuruldu. Güvenlik özellikleri ile öne çıkıyor. Sigortalı USD hesapları bulunuyor. Kullanımı kolay olan platform, düşük işlem ücretleri sunuyor. Kaydolurken kimlik istemesi, Kişisel bilgileri talep etmesi ve geçmişte yaşadığı yazılım çökmesi ise dezavantajları olarak sıralanmış.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave