fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Borsalara son 2 yılın en yüksek Bitcoin akışı ne anlama geliyor?

Borsalara son 2 yılın en yüksek Bitcoin akışı ne anlama geliyor?

Borsalara son 2 yılın en yüksek Bitcoin akışı ne anlama geliyor?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarına son 2 yılın en yüksek Bitcoin akışı oldu. Uzmanlara göre BTC fiyatında volatilite kapıda.


Borsalara son 2 yılın en yüksek Bitcoin akışı artış ne anlama geliyor?

Kripto para borsalarında genel Bitcoin faaliyeti bu haftanın başında yaşanan BTC fiyat sıçramasından bu yana önemli ölçüde arttı. Santiment’in paylaştığı son verilere göre, lider kripto para borsalarına 25 Ağustos 2021 tarihinde yaklaşık 1.68 milyon BTC akışı oldu. Bu, 19 Haziran 2019 yılından bu yana görülen en yüksek seviye.

Borsalara olan bu Bitcoin akışı dışında Santiment bir de BTC balina hareketlerinde de önemli bir yükseliş olduğunu bildiriyor. Şirkete göre, 100 ve 10,000 BTC arasında BTC’ye sahip adresler, Çarşamba günü bakiyelerine yaklaşık 20,000 coin daha eklediler.

25 Ağustos 2021 ayrıca Bitcoin tarihinin en aktif günlerinden biri olarak kayıtlara geçti. Lider BTC balinaları yaklaşık 6,000 coini (yaklaşık 290 milyon dolar değerinde) kripto para borsalarından çekti. Bu işlem Binance’ten kripto cüzdan Xapo’ya yapıldı.

Santiment şöyle diyor:

“Bitcoin, 19 Haziran 2019’dan bu yana görülen en yüksek borsaya BTC akışı ile tarih yazdı. Bu iki gün artık tüm zamanların en yüksek akışı ile tarihte biri birine bağlı. Her ikisinde de 1.68 BTC borsalara gönderildi. Yüksek volatilite bekleyin.”

Glassnode ise son on-chain analiz raporunda şöyle diyor:

“Borsa Net Akışı metriği, bu hafta borsalara genel net girişlerin olduğunu gösteriyor. Bazı trader ve yatırımcılar kâr alıyor ve piyasa gücünden yararlanıyor gibi görünüyor.”

İlgili – Çin borsasına gönderilen dev Bitcoin transferi neyin alameti?

Bitcoin balinaları

Yüklü miktarda BTC’ye sahip olan adresler, dünyanın en büyük kripto parasının ağ faaliyetlerinde önemli bir yere sahip. 100 ve 10,000 BTC arasında bakiyeye sahip Bitcoin milyoneri adresler, şu an 9 milyon adet BTC’ye sahip. Bu da toplam arzın yüzde 50’si ediyor.

Whale Alert ise bugün erken saatlerde bilinmeyen cüzdana 10,895 BTC transferi olduğunu bildirdi. Bu transferin toplam değeri ise 508 milyon dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: