1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Boğalar toplanın! Siz bile bu firmanın kaç dolardan Bitcoin aldığına şaşıracaksınız!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Boğalar toplanın! Siz bile bu firmanın kaç dolardan Bitcoin aldığına şaşıracaksınız!

Boğalar toplanın! Siz bile bu firmanın kaç dolardan Bitcoin aldığına şaşıracaksınız!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kurumsal firmalar Bitcoin alımlarını devam ettiriyor. Tesla ile ayyuka çıkan kurumsal ilgi, hız kesmeden devam ediyor.


Boğalar bile bu firmanın Bitcoin’e ödediği fiyata şaşıracak

Elon Musk’ın yönetiminde olan Tesla yaklaşık 30 bin dolar civarından Bitcoin satın aldı. 30 bin dolardan Bitcoin alınır mı diyen Wall Street’e inat Elon Musk, twitter üzerinden üst üste açıklamalarda bulundu. Derken Bitcoin 13 Mart 2021’de 61 bin dolar geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Tesla, araba satışından daha çok Bitcoin satışından kâr etti.

Şimdi gündeme bomba gibi düşen bir alımdan bahsetmek istiyoruz. Kanada merkezli Phunware Inc milyonlarca dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Hem de tanesi yaklaşık 58 bin dolardan ($58,113).

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin satın alan bu firma, Nasdaq borsasında PHUN etiketi ile listeleniyor. Şimdilik firma 25.8 adet Bitcoin satın aldı. Firmanın Bitcoin yatırımı şimdilik 1.5 milyon dolar yapıyor. Ancak firmanın şimdilik ısınma hareketleri olarak Bitcoin’e yatırım yaptığı iddia ediliyor.

Firma blockchain tabanlı ödemeler sistemi kuruyor. Ayrıca PhunWALLET ismi verilen bir kripto para cüzdanı geliştirdi. IOS ve Android uzantılı PhunWallet’lar; Google Play ve App Store’den indirilebiliyor.

Şirketin CEO’su Alan Knitowski; Tesla ve Microstrategy gibi kurumsal firmaların ardından Bitcoin’e yatırımda bulunduklarını açıkladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.