Blockchain’in geleceği neden parlak?

Blockchain'in geleceği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bütün dünya kripto paraları konuşurken piyasanın altyapısını oluşturan teknolojinin konuşulmaması mümkün mü? Bu yazımda Blockchain’in geleceği konusuna ışık tutacak bir araştırma sonucunu sizlerle paylaşmak istiyorum.


Blockchain’in geleceği emin ellerde

Çinli haber ajansı PANews’in Çinli öğrenciler arasında yaptığı araştırma Blockchain’in geleceği ile ilgili ilginç gerçekleri ortaya koyuyor.  Ankete katılan Çinli öğrencilerin % 8’i herhangi bir kripto para birimine sahip olduğunu belirtti. Öğrencilerin % 25’i ise okullarından mezun olduktan sonra blockchain sektöründe çalışmak ve blockchain teknolojisi üzerine kariyer yapmak istediklerini ifade ettiler.

Diğer taraftan, yine aynı ankete göre öğrencilerin yaklaşık %23’ü blockchain hakkında herhangi bir bilgiye sahip değil. Ayrıca, üst kısımda belirttiğim kripto para sahibi yüzde 8’lik öğrenciye ek olarak, %9 oranında öğrenci daha önceden kripto para alıp satmış. Bu öğrenciler kripto paralarını satma sebebi olarak piyasadaki yüksek volatiliteyi gösteriyorlar.

Anket katılan öğrencilerin üçte ikisinden fazlası Bitcoin hakkında biraz bilgi sahibi iken %31,6’sı ise Ethereum adında bir kripto paranın varlığından haberdar olduklarını söylediler. Ayrıca ankete katılan öğrencilerin  % 4,6’sı kripto para sektörü hakkında “çok iyi” denebilecek seviyede bir bilgi birikimine sahip olduklarını söylediler.

Blockchain ve kripto para gittikçe yaygınlaşıyor

Araştırmaya imza atan yetkililer de anket hakkındaki genel görüşlerini paylaştılar. Araştırmacılar, özellikle ekonomi, mühendislik ve işletme fakültesi öğrencilerinin kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi hakkında oldukça derin bilgilere sahip olduklarının altını çizdiler.

Dünya nüfusunun neredeyse beşte birine sahip olan Çin Halk Cumhuriyetinde yapılan bu anket Blockchain’in geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor. Anket rakamlarına göre kripto para ve blockchain teknolojisine duyulan ilgi Çin’de beklenildiği kadar çok olmasa da ortaya çıkan rakam milyonlar ile ifade edilebilir.

Kripto para konusunda Doğu ile Batı arasında ciddi bir fark var! Neden? yazısı ilginizi çekebilir!

Bununla birlikte, Blockchain’in geleceği için umut verici bir haber daha yakın zamanda medyada paylaşıldı. Bu habere göre Dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yarısından fazlası blockchain ve kripto para birimleri konusunda uzmanlık kurslara başladı.


 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Blockchain’in geleceği neden parlak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.