1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bithumb borsasından çalışanlarına kripto yasağı! İşte nedeni

Bithumb borsasından çalışanlarına kripto yasağı! İşte nedeni

Bithumb borsasından çalışanlarına kripto yasağı! İşte nedeni
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Kore’nin işlem hacmi en yüksek olan Kripto para borsası Bithumb, çalışanlarının Bitcoin ticareti yapmasını yasakladı. Detaylar haberimizde.

Bithumb borsasından çalışanlarına kripto yasağı

Ticaret hacmi açısından Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb, çalışanlarının değişim platformunda Bitcoin ticareti yapmasının yasaklandığını duyurdu.

Kripto para ticaret platformu Bithumb, çalışanların artık borsadan yararlanmalarının kısıtlandığını belirtti. Şirketin CEO’su kararı, “işlem şeffaflığını” geliştirmeye odaklanacaklarını belirten bir Bithumb bülteninde açıkladı.

Ayrıca, “şeffaf işleyişin sağlanması” amacıyla, açıklanmayan bilgilerin sızdırılması, haksız ticaret uygulamalarına ve piyasa fiyatı manipülasyonuna katılmak da Bithumb çalışanlarına yasaklandı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Güney Koreli kripto para borsası yaptığı açıklamada, Uluslararası Standart Uyumluluk Yönetim Sistemi sertifikasını almak için eğitim sağlayarak sürekli olarak uyumluluk yönetimini ve iç kontrolü güçlendireceğini belirtti. Geçtiğimiz ay çalışanlarına konu ile ilgili bilgilendirme yapan kripto para borsası temmuz ayını işaret etmişti.

Yapılan açıklamaya göre şirket çalışanlarına, ticaret platformundan yararlanmayı bırakma yemini ettirildiği belirtiliyor.  Çalışan yasağı, Güney Koreli düzenleyiciler ile 20 dijital para birimi borsası arasındaki son kapalı toplantının ardından geldi. Toplantı, Güney Kore Mali Denetleme Servisi’nin Güney Kore’nin kripto para piyasasını denetleyeceğini açıklamasının ardından gerçekleşti.

Bilindiği gibi Güney Kore’de kripto para borsalarına ilişkin düzenleme yapılacağı kararı alınmıştı. Bu kararın bu yıl Eylül ayı itibari ile yürürlüğe girmesi bekleniyor. Borsa çalışanlarının işlem yasağının da yürürlüğe girecek düzenlemeler ile bağlantılı olduğu değerlendiriliyor. Bithumb borsasının son 24 saatteki ticaret hacmi yazım anında 1 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: