BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Küresel para birimi olabilmesi için Bitcoin’in aşması gereken engeller nelerdir?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Küresel para birimi olabilmesi için Bitcoin’in aşması gereken engeller nelerdir?

Küresel para birimi olabilmesi için Bitcoin’in aşması gereken engeller nelerdir?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, tüm dünyada popüler hale gelen bir kripto para birimidir, ancak ilk günlerini hepimizin aklında. Bitcoin ortaya çıktiği ilk günden beri, bir para biriminden daha çok laboratuvardaki bir kobaya ve hackerlar tarafından açık bir hedefe daha çok benziyordu. Fakat şu anda, milyarlarca dolarlık bir dijital varlık haline geldi ve bu sayede tüm finansal kurumlar, varlıklarının nedeninin tehdit altında olmasından dolayı korkularını ifade ediyorlar.

Bununla birlikte, bu makalede, öncelikle Bitcoin’in dünya çapındaki bir para birimi olmak için yüzleşmesi veya üstesinden gelmesi gereken zorluklara ayrıntılı bir bakış atacağız. Ve ayrıca yozlaşmış politikacıların kişisel çıkarları için ekonomik fonları nasiıl kontrol etmeye çalıştığını gözler önüne sereceğiz.

KAMU BİLGİSİ EKSIKLIĞI

https://koinmedya.com/wp-content/uploads/2018/04/bitcoin.jpg
Bitcoin Nedir?

Ekonomi politikasının nasıl işlediğine dair kamu bilgisinin olmaması, bugün Bitcoin’in karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlardan biridir.

İnsanların modern finansın nasıl çalıştığı konusunda bilgi sahibi olsalar da, bundan yararlanmayacaklarını bilmek gerekir. Merkez bankalarına, vatandaşları tarafından körü körüne güvenildi. Finansal şirketler yalnız kendi kişisel çıkarları için çalışırlar; Bu nedenle, vatandaşlardan çok kendi çıkarları daha çok önemserler.

Merkez bankaları, ülkenin döviz notlarını üreterek ve paranın değerini bilerek azaltarak pahalı oyunlar oynarlar. Bu, paranın herhangi bir politika tarafından desteklenmediği ve herhangi bir zamanda şişirilebildiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır, dolayısıyla para birimi talihsiz kararlara tabidir.

19. yüzyılda bir el arabasıyla bankaya aşırı miktarda para taşıyan Almanya sakinlerinin durumları hala aklımızda.

Başka bir olay, paranın aşırı derecede basıldığı ve para biriminin enflasyonuna yol açtığı Zimbabwe’de. Ve haliyle  Zimbabve’deki enflasyon ekonominin bozulmasına neden oldu.

ABD’nin, devletin hesaplarını dengelemek için çok sayıda dolar basmış olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Pek çok ekonomik uzmanı, bu tür eylemlerin kaosla sonuçlanacağını vurguluyor.

Bir ekonominin felaketten kaçabilmesinin önemli bir yolu da Bitcoin (fütüristik bir banka). Bununla birlikte, insanları maliye politikaları ve bankacılık sistemi hakkında eğitmek iyi olacaktır.

ÖDEME SORUNLARI

Bitcoin’in karşı karşıya kaldığı ve üstesinden gelmesi gereken bir başka büyük zorluk da ödeme konusu. Şu anda, ağ günlük olarak gerçekleşen çok sayıda işlemi verimli bir şekilde işleyemiyor.

SegWit, küresel ödemeler için blockchain üzerinde bir yol açan bir yükseltmeyi temsil etti. Şu anda ödeme sorunlarını ele almak için daha istisnai bir çözüm var. Bu yedekleme çözümünün Lightning Network (Yıldırım Ağı) olarak adlandırıldığını bilmek ve kullanıcıların birden fazla ödeme yapmasına izin vermek ve diğer ödeme biçimlerinin tıkanmamasına engel olmak gereklidir.

KABUL KONULARI

Ne kadar çok kişi Bitcoin’den yararlanırsa,bi o kadar kripto para biriminin ağı genişler. Bununla birlikte, aynı zamanda, uyuşturucu satıcıları ve para aklayıcıları için bir araç olarak görüldüğü için, insanların Bitcoin’e bakışını da değiştirecektir. Dünya çapında kabul, yozlaşmış memurlara  çok soruna sebep olacaktır.

Haberimizi beğendiyseniz bizi motive etmek adına paylaşabilir misiniz?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0