1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’deki rekoru tahmin eden analist kritik seviyeyi açıkladı!

Bitcoin’deki rekoru tahmin eden analist kritik seviyeyi açıkladı!

Bitcoin’deki rekoru tahmin eden analist kritik seviyeyi açıkladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist Tone, Vays, Bitcoin için bir sonraki boğa koşusuna gidecek kritik seviyeyi açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’deki rekoru tahmin eden analist kritik seviyeyi açıkladı!

Ünlü kripto tüccarı Tone Vays, Bitcoin’in bir sonraki fiyat artışı için önemli bir fiyat seviyesinin kırılma çizgisi olarak hareket edeceğini söyledi. Bitcoin geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66,900 dolara yükselmiş ardından bir düzeltme gelmişti.

Bir önceki ATH olan 64,800 dolar Bitcoin için zorlu bir direnç oldu. Bu seviyeyi aşmakta hayli zorlanan lider kripto para birimine bu seviye için katalizör görevini Bitcoin vadeli ETF’sinin onayı verdi. Bunun ardından 66,900 dolara kadar yükselen BTC, yazının kaleme alındığı anda Coinmarketcap verilerine göre 60,825 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ünlü analist Tone Vays, 115,000 abonesi olan Yotube kanalında aboneleri için BTC’yi analiz etti. Bitcoin’deki çekilmenin 54,000 dolara kadar gerileyebileceğine dikkat çekti. Bir sonraki boğa koşusu için ise 64,000 dolarlık seviyenin yeniden aşılması gerektiğini vurguladı.

Analiste göre 64,000 dolardan sonraki kritik bir seviye de 66,000 dolar ve bu noktadan sonra BTC’nin önünde bir engel görünmüyor.

Analist, Bitcoin’in 128 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkmaya yakın olduğunu değerlendiriyor ve bu görünümün orta ve uzun vadede fiyat artışını işaret ettiğini belirtiyor. Ayrıca, ünlük bir yeşil kapanışın daha BTC’yi 64.000 dolara çok yaklaştıracağını da söylüyor.

“64.000 dolarlık çizginin üzerine çıktığımızda sürekli olarak veya kapanış sonu veya 24 saatlik ortalama bazında, bu tepenin kısa sürede aşılacağını ve yukarıya doğru devam edeceğini tahmin ediyorum.”

Vays, eylül ayında yaptığı analizlerde Bitcoin’in en yüksek seviyelerine ekim ayında çıkacağını belirterek dikkatleri üzerine çekmişti. Vays’ın tahminin dikkat çeken ikinci kısmı ise BTC’nin yıl sonuna kadar 6 haneli rakamlara ulaşacağı.

“Tıpkı daha önce olduğu gibi, Ekim başında veya Ekim ortasında, önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine meydan okumaya başlamamızı ve ardından yıl sonunda büyük bir yükselişe geçmemizi bekliyorum. BTC’nin 65.000 dolardan 100.000 dolara tahmin ediyorum.”

Kaynak

Etiketler: