1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’de rekoru getirecek son dakika gelişmesi!

Bitcoin’de rekoru getirecek son dakika gelişmesi!

Bitcoin’de rekoru getirecek son dakika gelişmesi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal paylaşım platformu Twitter’dan Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran bir adım geldi. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’de rekoru getirecek son dakika gelişmesi!

Sosyal paylaşım platformu Twitter’dan son dakika bir Bitcoin hamlesi geldi.  Twitter perşembe günü, kullanıcıların artık favori içerik oluşturucularına Bitcoin kullanarak sosyal ağda bahşiş vermelerine izin vereceğini duyurdu.

Şirket, içerik oluşturucuların Twitter’da yayınladıkları içerik için takipçilerinden ödeme almalarına yardımcı olmayı denemenin bir yolu olarak mayıs ayında bir test özelliği olarak bahşiş vermeyi tanıtmıştı. Bu özelliğin ödeme araçları içerisine Bitcoin’i de ekledi.

Şirket, perşembe günü yaptığı açıklamada, İpuçları özelliğinin bu hafta tüm Apple iOS kullanıcılarına küresel olarak sunulacağını ve önümüzdeki haftalarda Android kullanıcıları için kullanıma sunulacağını duyurdu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kullanıcılar, içerik oluşturuculara ödemeyi daha önce Square Cash ve PayPal aracılığı ile yapıyordu. Twitter, kullanıcılarının Bitcoin adreslerini sisteme eklemesine de izin verecek.

Bilindiği gibi Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in en sıkı savunucularından biri. Dorsey daha önce yaptığı açıklamalarda Twitter ve Square olmasa tüm zamanını Bitcoin için ayırabileceğini ifade etmişti. Bu açıklamalar göz önüne alındığında Twitter’ın Bitcoin hamlesi şaşırtıcı değil.

Twitter, aynı zamanda NFT hamlesinde de bulundu. Şirket kullanıcılarının NFT koleksiyonlarını sosyal ağda doğrulamalarına ve sergilemelerine olanak tanıyan bir özelliği denediğini de belirtti.

Kaynak