1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’de korku yerini açgözlülüğe bıraktı! Bu ne demek?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin’de korku yerini açgözlülüğe bıraktı! Bu ne demek?

Bitcoin’de korku yerini açgözlülüğe bıraktı! Bu ne demek?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin son 2.5 ayın en yüksek değerine yükselince yatırımcılardaki korku hali yerini aç gözlülüğe bıraktı.


Bitcoin’de korku yerini açgözlülüğe bıraktı!

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi kripto para piyasalarında yakından takip edilen endekslerden birisi. Bu endeks 0 ila 100 arasında değer alıyor. 0 Bitcoin’deki en yüksek korku derecesini, 100 ise en yüksek açgözlülük duygusunu yansıtıyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 21 Temmuz’da 10 seviyesine gerilemişti (Aşırı Korku), yazının kaleme alındığı saatte ise 60’a (Aç Gözlülük) yükseldi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi değerlerindeki değişimi görüyoruz.

bitcoin Bitcoin’de korku yerini açgözlülüğe bıraktı! Bu ne demek?Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin alım ve satım verilerinden elde ediliyor. Eğer Bitcoin satışında artış varsa korku duygusunda bir artış gerçekleştiği düşünülüyor. Tersine Bitcoin alımlarındaki artışlar ise “açgözlülük” duygusunda bir artış gerçekleştiği bekleniyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin teknik analizi: Bollinger Bandlarının aralığı genişliyor!

Bitcoin 40 bin dolara çıkmasının ardından kripto para borsalarında ciddi çıkışlar yaşanıyor. Borsalardaki çıkışlar ise satışa sunulan Bitcoin’lerin azaldığını gösteriyor. Santiment tarafından hazırlanan aşağıdaki grafik borsalardaki çıkışı gösteriyor. Son 3 gün üst üste yaşanan çıkışlar oldukça dikkat çekici. Aşağıdaki tweet’te yeşil grafik Bitcoin fiyatlarını pembe grafik ise borsalardaki çıkışı gösteriyor.

Bitcoin fiyatlarındaki değer artışında son günlerde bazı kurumsal firmaların Bitcoin’e yönelik ilgisi etkili oluyor. Son dönemde Bitcoin’e yatırım yapan başlıca kurumsal firmalar: Tesla, Golden Tree, Black Rock, Tone Ridge ve Altshuler Shaham.

ABD merkezli güçlü banka Wells Fargo, Ağustos ayından itibaren müşterilerine Bitcoin ve  kripto para hizmeti sunmaya başladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.