okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
69.256,02 USDT
eth
ETH
0.23%
Ethereum
3.758,04 USDT
bch
BCH
-0.11%
Bitcoin Cash
493,10 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
0.21%
Litecoin
85,16 USDT
bnb
BNB
0%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
-0.28%
Solana
167,89 USDT
avax
AVAX
-0.17%
Avalanche
38,22 USDT
ada
ADA
-0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.82%
Poladot
7,49 USDT
doge
DOGE
-0.97%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin yükselişi altcoin baharını tetikler mi?

Bitcoin yükselişi altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD-İran gerilimi sürerken Bitcoin yükselişi altcoin baharı için bir başlangıç olabilir mi? Yoksa yine  yükselişte BTC tek aktör mü kalacak?


Bitcoin yükselişi altcoin cephesinde az hissedildi

Son 24 saatte Bitcoin’in gerçekleştirdiği meteorik yükseliş yatırımcıları altcoinlere fazla yöneltmedi. Altcoinler yatay hareket ederken Bitcoin dolara karşı % 9 değer kazandı. Altcoin piyasasındaki olumlu grafik işaretlerine rağmen Bitcoin hala yakın dönem ve uzun dönemde en iyi yatırım aracı olarak yerini koruyor. Fakat altcoin baharı da başlama aşamasına geçmek üzere.

1.Altcoinler yatay seyrederken Bitcoin % 9 arttı   

BTC/USD paritesi en son 2019 Aralık ayında dip yapmıştı. Sonra bu yılın başlarında 7,200 dolardan boğa dönüşü yapan BTC gözünü 9,000 dolarlık direnç seviyelerine dikti. Aralık ayındaki 6,660 dolarlık ana desteği test eden Bitcoin buradan geri dönüş yaşadı. Bu destek de kırılsaydı 5,000 dolar seviyelerini görmemiz şaşırtıcı olmayacaktı. Neyse ki lider kripto para yine yapacağını yaptı ve hızlı yükselişle 8,400 dolar ana dirence yaklaştı. Aynı zamanda 8,500 dolarlık psikolojik dirence de yaklaşarak piyasalara moral vermiş oldu.

Bitcoin yükselişi altcoin cephesinde ise genelde sakin karşılandı. Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Binance Coin (BNB) tamamı günü yüzde birin altında hareketlerle tamamladı. Aslına bakarsanız sadece Litecoin (LTC)  % 5.6’lık bir büyümeyle Bitcoin’in izinden gidebildi.

2.Yakın dönemde neden Altcoin baharı gerçekleşmez?

Lider altcoinler kral kripto Bitcoin’e karşı güç kaybederken piyasalar muhtemel bir altcoin sezonu öncesi ayı piyasasında bulunuyor. Bitcoin yükselişi altcoin tarafını da belirgin bir şekilde güçsüzleştiriyor. Önemli sorumuza tekrar gelelim. Neden yatırımcılar Bitcoin’e ilgi duyarken altcoinlere sıcak bakmıyor? Bunun 2 önemli sebebi olabilir. Gelin beraber bu faktörlere odaklanalım.

3.Çoğu altcoin daha yeni boğaya döndü

Bitcoin aşağı ve yukarı farklı trendler sergilerken çoğu altcoin düşüş trendindeydi. Özellikle 2 lider altcoin ETH ve XRP yakından incelendiğinde her ikisi de yılı kayıpla kapadı. Hal bu ki  geçen yılın Haziran ayında ETH 380 dolar XRP ise 0.51 dolar ile zirve yapmıştı. Her ne kadar yatırımcılar altcoin fiyatlarında patlama beklemese de  piyasadaki şu sıralar gerçekleşen iyileşme pek çok altcoin için ilk boğa dönüşünü başlatabilir.

BKNZ:Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

4.Yatırımcıların altcoinlere güveni azalıyor

Bitcoin 8,400 dolara doğru yol almasına rağmen yatırımcılar tüm kripto piyasasına yeterince güven duymuyor. Oysa ki güven diğer piyasalarda olduğu gibi kripto piyasasında da en önemli yatırım faktörü. Bitcoin yükselişi altcoin tarafında yeterince güven vermiyor. Ayrıca olumlu teknik göstergelere rağmen dünyadaki gerilimler artınca kripto piyasasının yükselmesi de kısa süreli oluyor. Lider altcoinler ve BTC arasında fiyat konusunda kuvvetli bir ilişki var esasında. O yüzden Bitcoin’de devam edecek olası yükselişler muhakkak altcoinlere olumlu yansıyacaktır.

Bitcoin 10,000 dolarlık psikolojik direnci kırmadan yatırımcılar kendilerini altcoinlere yatırım yapacak kadar güvende hissetmeyeceklerdir. Bu da bir süre daha altcoinler için bekleme anlamına geliyor.

5.Altcoin sezonu ne zaman?

Altcoinlerin toplam piyasa değeri artmaya devam ettiğinden altcoin sezonu ümidi devam ediyor. Ayrıca piyasanın uyanış işaretleri gelmeye devam ediyor. Bitcoin halving için geri sayımın başladığı önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatındaki artış ETH ve XRP gibi lider altcoinleri de yükseliş dalgasına katacaktır.

BKNZ:Yeniden soralım? Altcoin sezonu başlamış olabilir mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.