İşte analistin Bitcoin yıl sonu hedefi için işaret ettiği kritik seviye!

Bitcoin boğalarını harekete geçirecek kilit seviye!- Güncel Bitcoin teknik analizi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin yıl sonu hedefi için kritik bir fiyat seviyesine işaret ediyor. Ona göre bu seviye, yılın geri kalanında BTC’nin nasıl bir rota çizeceğini belirleyecek.

Bitcoin yıl sonu hedefi kaç dolar?

Popüler kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin yıl sonu hedefi için önemli olan bir fiyat seviyesine işaret ediyor. Ona göre bu kritik seviye, yılın devamında BTC’nin nasıl hareket edeceğini belirleyecek.

Bitcoin yıl sonu hedefi kaç dolar?

Twitter’da 67.000 takipçisi olan analist, Bitcoin için 40.000 dolara doğru bir düzeltmenin mantıklı göründüğünü ve gidişatın yönünün bu seviyeye ulaşıldıktan sonra belli olacağını söylüyor.

“Burada haftalık 40.000 dolarlık ana desteğe geri çekilme çok mantıklı görünüyor.

Kesin olacak diye bir şey yok ama yine de dikkate alınması gereken bir senaryo.”

https://twitter.com/JustinBennettFX/status/1435696838565314566

Haftalık grafikte Bennett, Bitcoin’in yerel bir zirve oluşturduğu nisan ayına işaret ediyor ve o döneme benzer şekilde bir model oluşabileceğini öne sürüyor.

“BTC ayrıca temmuz ayında yutan boğa* oluşturduğu hafta dibe vurdu.”


bitcoin yıl sonu hedefi İşte analistin Bitcoin yıl sonu hedefi için işaret ettiği kritik seviye!
Kaynak: Justin Bennett/Twitter

 Bullish engulfing (yutan boğa) formasyonu nedir?

Engulfing (bullish-bearish), iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

 

Bu potansiyel düşüşten sonra analist, büyük olasılıkla Bitcoin yıl sonu hedefi için, piyasanın kaderini belirleyebilecek çok önemli bir fiyat seviyesine doğru bir sıçrayışın gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

“Düşündüğüm yer, 39.300 dolar.

Oradan, muhtemelen bir “higher high” mı yoksa bir “lower high” (bir öncekine göre daha yüksek zirve ya da daha düşük zirve) mı yapacağına karar vermek için 48.000$ – 49.000$’a bir sıçrama yapacak… Orada hangisi gerçekleşirse artık, yılın geri kalanında neler olacağını da o belirleyecek.”

Ethereum’daki düşüş bir ayı tuzağı mıydı?

Ethereum hakkında da yorumda bulunan Bennett, bu hafta yaşanan keskin düşüşün bir ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için ETH’nin önemli bir direnç alanının üzerinde bir kapanışa ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Bu gerçekleşmezse 3.300 dolarlık alanın, ETH’yi daha fazla düzeltmeye karşı savunmasız bırakacağını ifade ediyor.

“ETHUSDT’nin salı günkü satış dalgasını yanlış bir kırılma/ayı tuzağı olduğunu doğrulamak için, 3.550 – 3.700 dolar bölgesinin üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

Bu olmazsa, 3.330 dolarlık destek seviyesi, 2.900 dolarlık açılış seviyesinin altında bir kapanış karşısında savunmasız kalabilir.

bitcoin yıl sonu hedefi İşte analistin Bitcoin yıl sonu hedefi için işaret ettiği kritik seviye!
Kaynak: Justin Bennett

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte analistin Bitcoin yıl sonu hedefi için işaret ettiği kritik seviye!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.