Bitcoin yeni ATH’yi ne zaman vuracak? Analist tarih verdi!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Lark Davis, Bitcoin’in yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ne zaman çıkacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin yeni ATH’yi ne zaman vuracak? Analist tarih verdi!

Kripto piyasası yeniden 2 trilyon dolarlık seviyeyi geri aldı ve birkaç gündür yeşil bir görünümde. Uzun bir aranın ardından yatırımcılar yeniden umutlandı. Bitcoin 44,000 dolarlık sert direnç noktasının üzerinde tutunmuş görünüyor. Lider kripto para birimi Fed’in şahin politikalarının duyurulmasının ardından sert bir düşüş yaşamıştı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Yazının kaleme alındığı anlardan Coinmarketcap verilerine göre 45,100 dolardan işlem gören Bitcoin, son 24 saat içerisinde %3,52 son 7 günde ise %15 değer kazandı. BTC’nin toplam piyasa değeri 840 milyar dolara yükseldi. Bitcoin bu değer ile ekosistemde %41,5’lik bir hakimiyet oranına sahip.

Bitcoin günlük fiyat hareketleri

bitcoin Bitcoin yeni ATH’yi ne zaman vuracak? Analist tarih verdi!

 

Ünlü kripto analisti Lark Davis Bitcoin için önemli gördüğü teknik verileri açıkladı. Daha dikkat çekici olanı ise Davis, lider kripto paranın yeni bir ATH yapacağı tarihi tahmin etti. Analiste göre BTC için en önemli nokta, Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması olan 42.500 doların üzerinde bir günlük kapanış vermesi. Davis, tarihsel veriler ışığında Bitcoin’in 2022 yılının mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi muhtemel.


Bu çizgiyi gördüğümüz geçtiğimiz iki sefer BTC %54 ve %47 oranında ralli yaptı. Tarih tekerrür ederse, BTC’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde 60 bin aralığına yükseldiğini görebiliriz.”

Bitcoin, yaşadığı büyük düşüşlerin ardından her zaman toparlanıp yukarılara tırmandığı gibi bu düşüşün de etkisini üzerinden atmış görünüyor. BTC’ye kurumsal girişler arttıkça eskisi kadar sert olmayan düşüşler bir alım fırsatına dönüşüyor. Bitcoin’e yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken MicroStrategy ve Bitcoin’i yasal para birimi haline getiren El Salvador, son düşüşü fırsata çevirmeyi bildi ve yüklü miktarda alım gerçekleştirdi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

7 Şubat Pazartesi günü yapılan bir başka önemli açıklamada ise KPMG Kanada, bilançosuna Bitcoin ve Ethereum ekleyeceğini duyurdu. Bu haber 2022’inin Bitcoin açısından en önemli kurumsal girişi oldu. 2022 yılı Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmede zirve yaşadığı yıl olabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin yeni ATH’yi ne zaman vuracak? Analist tarih verdi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.